آنچه شرکت شما را از دیگران متمایز می‌کند چیست؟

آنچه شرکت شما را از دیگران متمایز می‌کند چیست؟
مجموع 5 از 1 رای

تمایز

اگر مدیر یک شرکت کوچک هستید، یا بخش تجاری کوچکی را اداره می‌کنید، می‌توانید نقش تعیین‌کننده‌ای در انتخاب مزایایی که مناسب کارکنان و شرکت شماست، ایفا کنید. همین مزایا شما را از سایرین متمایز می‌کند و انگیزه‌ی بالایی به کارکنان می‌بخشد.

آوردن فرزندان به محل کار در روزهای کاری

بعضی شرکت‌ها برنامه‌ی سالانه‌ای برای آوردن فرزندان به محل کار ترتیب می‌دهند. کارکنان فرزندان خود را به محل کار می‌آورند تا ببینند والدینشان این ساعات روز را در کجا می‌گذرانند، و همکاران با فرزندان هم آشنا شوند.

غذای آماده

غذاهای آماده، با هزینه‌ی کم می‌تواند راهی برای تشکر و قدردانی باشد. شاید بتوانید وقتی جلسه‌ای در ساعت ناهار برگزار می‌کنید، برای ناهار سفارش غذا بدهید. یا شاید یکروز در ماه برای کارکنان سفارش پیتزا بدهید تا به خاطر دستاورد خاصی در آن فصل تشکر کنید.

مرخصی

مرخصی به کارمند اجازه می‌دهد زمان مشخصی از انجام وظایف کاری معاف باشد. درخواست مرخصی معمولاً به دلایل خانوادگی انجام می‌شود، مثل تولد فرزند یا مراقبت از والدین، اما شما باید با مرخصی‌های داخل چارچوب‌های قانونی موافقت کنید.

بازپرداخت هزینه‌های آموزشی

بازپرداخت هزینه‌های آموزشی، یک گزینه‌ی آموزشی رایج و ابزار خوبی برای استخدام و نگهداری نیروهاست. فراهم کردن امکانات آموزشی برای کارکنان، باعث می‌شود کارشان رضایت‌بخش‌تر، و عملکرد شغلی‌شان بهتر شود. بعضی شرکت‌ها سالانه مبلغی را برای هزینه‌های آموزشی(بیرون یا داخل شرکت) به کارکنان اختصاص می‌دهند.

جشن‌ها

از فرصت‌هایی که برای جشن گرفتن دارید، غافل نشوید. چون موقعیت خوبی است که پس از کسب یک موفقیت یا انجام کار در ضرب‌العجل مقرر، کارکنان خود را سر شوق بیاورید. چرا تشویق مهم است؟

به یاد داشته باشید گاهی کارهای کوچک، باعث تغییرات بزرگ می‌شوند. و به همین دلیل است که برای کمک به کارکنان در اداره زندگی روزمره‌شان خدمات حمایتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم چون می‌تواند باعث افزایش چشمگیر روحیه‌ی آن‌ها شود.

نقش مدیر در توازن کار و زندگی شخصی

(منبع: ایجاد انگیزه در کارکنان ترجمۀ حسام سعیدی)


1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
امین ربیعی Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
امین ربیعی

با تشکر بابت مطلب مفید