یک میزبان وب مناسب

یک میزبان وب مناسب
به این مقاله امتیاز دهید

host

پس از برنامه‌ریزی و تهیه نقشه کار و طراحی سایت می‌بایست سایت خود را بر روی شبکه اینترنت و در معرض دید دیگران قرار دهید. جهت این کار باید به یکی از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی مراجعه کرده و درخواست فضا بر روی اینترنت نمایید.

قابلیت اطمینان

هنگام انتخاب یک میزبان وب، باید به اندازه، سرعت، تنوع ارتباط اینترنت سخت‌افزار و نرم‌افزار مورد استفاده میزبان توجه کنیم. آیا زمان بالا بودن (uptime) سرویس‌گر از زمان پایین بودن(Downtime) آن بیشتر است؟ زمان پاسخگویی میزبان، کیفیت و استاندارد منبع انرژی اضطراری و همچنین امنیت سرویس‌گر بسیار مهم می‌باشد.

خدمات مشتری

ارائه ۲۴ ساعته خدمات به مشتری بسیار مهم می‌باشد.

زمان پاسخگویی

زمان پاسخگویی یکی از مهم‌ترین پارامترها می‌باشد. با ارسال یک نامه به بخش پشتیبانی چقدر طول می‌کشد تا جواب بگیرید؟ جواب آن‌ها چقدر مفید و قابل استفاده است. قبل از عقد قرارداد با شرکت میزبان، برای بخش مشتریان آن‌ها یک نامه الکترونیکی ارسال کنید و اگر کمتر از ۲ ساعت جواب گرفتید آنگاه اقدام کنید.

زمان مطمئن بالا بودن سرویسگر

اندازه و سرعت نشان‌دهنده مجموع پهنای باند شرکت میزبان با اینترنت و بنابراین سرعت دسترسی سایت و حجم ترافیکی است که می‌تواند داشته باشد. یکی از مهم‌ترین پارامترها وجود چند منبع اینترنت برای شرکت میزبان است. برای اینکه حداکثر زمان بالا بودن سرویس‌گر بدست آید، باید چند ارتباط بین‌المللی اینترنت وجود داشته باشد. به این ترتیب اگر یکی از ارتباط‌ها قطع شود حداقل یک ارتباط دیگر وجود دارد که سرویس‌گر به کار خود ادامه دهد و سایت شما بالا بماند.

تمام میزبانان وب خدمات مشابهی را ارائه می‌کنند. یک شخص یا یک شرکت صفحات خود را بر روی سرویسگر(server) میزبان قرار می‌دهد و تمام مردم جهان از طریق مرورگر خود آن صفحات را می‌بینند. ولی این کل قضیه نیست. کیفیت و کارایی یک وبسایت، به پهنای باند، امکانات سرویسگر و ساختار فنی شرکت میزبان بستگی دارد.

(منبع: مدیریت در کسب و کار الکترونیکی تألیف عباس پاپی، محمدباقر حمزه)

برچسب ها:

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
amin Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
امین ربیعی

در دنیا دیجیتال سایت مانند مغازه ۲۴ ساعته می باشد ،اگر سایت به هر دلیلی لود نشود انگار مغازه آن شخص بسته هستش و مشتری سریع شخص دیگری را جایگزین می کند.