گذشته ی شما، همان آینده ی شما نیست

گذشته ی شما، همان آینده ی شما نیست
مجموع 5 از 2 رای

گذشته ی شما، همان آینده ی شما نیست

گذشته ی شما، همان آینده ی شما نیست

بسیاری از اشخاص وقتی بزرگ می شوند با مشکلات عدیده رو به رو می گردند. بسیاری از آنها اوقات دشواری را پشت سر می گذارند و با اشخاص نامناسب دمخور می گردند. بسیاری از آنها دست به کارهای خلاف قانون می زنند. بعضی ها محکوم می شوند و به زندان می افتند.

اما خیلی ها در مقطع خاصی از زندگی خود تصمیم می گیرند تغییر کنند و در رفتارشان تجدید نظر نمایند. به این فکر می کنند که در آینده به چه چیزی می خواهند مشهور باشند. از این رو، تصمیم می گیرند که با تغییر دادن ارزش های خود، زندگی شان را تغییر بدهند.

به خاطر داشته باشید: مهم نیست از کجا می آیید، مهم این است که به کجا می روید.

اگر در همه ی زمینه ها شخص برجسته ای می بودید، با دیگران چه برخوردی می کردید؟ پس از ملاقات با اشخاص و صحبت با آنها چه تاثیری بر آنها بر جای می گذارید؟ تصور کنید که بتوانید یک شخص عالی و بی کم و کاست شوید. با آن کسی که امروزه هستید چه تفاوت هایی خواهید داشت؟

خودتان را دوست بدارید

تا چه اندازه خودتان را دوست دارید

در روانشناسی، میزان عزت نفس اندازه ی خوشبختی شما را رقم می زند. عزت نفس یعنی اینکه “خودتان را چقدر دوست دارید”. از سوی دیگر عزت نفس، تصویر ذهنی شما را مشخص می سازد. این آن شکلی است که خود را می بینید و به خود فکر می کنید. تصویر ذهنی شما از طریق خودِ ایده آلی شما شکل می گیرد.

خود ایده آلی هم، با فضایل، ارزش ها، هدف ها، امید و آرزوها و رویاهای شما در ارتباط است.

روانشناسان به این نتیجه رسیده اند که هر چه رفتار شما در لحظه با آنچه فکر می کنید رفتار آرمانی شما باید باشد، سازگاری بیشتری داشته باشد، بیشتر خودتان را دوست می دارید و به خودتان احترام می گذارید.

از سوی دیگر، هرگاه به نحوی رفتار می کنید که با ایده آل شما ناساگار باشد، تصویر ذهنی منفی ایی را تجربه می کنید. احساس می کنید در سطح حداکثر توانمندی خود ظاهر نشده اید. در نتیجه میزان عزت نفس و میزان خوشبختی شما کاهش پیدا می کند.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن