گاو بنفش: رقابت، در شیوه ی طراحی نهفته است

گاو بنفش: رقابت، در شیوه ی طراحی نهفته است
مجموع 5 از 1 رای

شیوه ی طراحی

گاو بنفش: رقابت، در شیوه ی طراحی نهفته است

موسس شرکت «هاردکندی» شرکت مواد آرایشی با فروشی بیش از ده میلیون دلار در سال، می داند زنان جوان چه لاکی را بیشتر می پسندند، زیرا خود او جوان و عاشق لاک است. رقابت، در شیوه ی طراحی نهفته است. اگر این کار برای شما اهمیت داشته باشد کار آسان می شود اما اگر نه، چه اتفاقی می افتد؟ اگر شما مشغول ساخت محصولی باشید و یا آن را بازاریابی کنید که به استفاده از آن علاقه نداشته باشید، چه اتفاقی خواهد افتاد. با تمام این تفاسیر کسانی هم هستند که لوازمی را تولید می کنند که شاید آن را واقعا تجربه نکرده باشند مثل تولید کننده ی پوشاک بچه، دستگاه دیالیز و یا چرخ های تراشکاری.

شما می توانید یکی از این دو تکنیک را استفاده کنید:

یادگیری هنر طراحی، وارد شدن به حیطه ی سرآمدان حرفه ی خود که عمیقا آن کار، محصول و یا خدمت برایشان مهم است و چیزی را تولید می کنند که واقعا عاشقش هستند؛ بازاریابان و طراحانی که خودشان را به جای توده ی مردم می گذارند و آنچه که مردم واقعا می خواهند، تصور می کنند.

در طولانی مدت خواهید آموخت چقدر سودآورتر است اگر چیزی را تولید کنید که تنها برای خودتان نباشد. آموختن این مهارت، انعطاف پذیری شما را افزایش می دهد. 

اگر این فروتنی را که نشأت گرفته از توانایی طرح ریزی است برای گروه بیشتری از مردم، توسعه ندهید، زمانی که دیگر از جانب آن گروه کوچک که قبلا حامی شما بودند حمایت نشوید و نتوانید با آنها همچنان ارتباط داشته باشید، دچار تنش و ترس خواهید شد.

دومین تکنیک، آموختن علم طرح ریزی برای ساخت ترتیبی منظم از ساخت یک کالا، مشاهده آن، اندازه گیری و یادگیری و انجام مجدد آن است. مشخصا این تکنیک برای محصولات و خدمات پیچیده و فروش های طولانی مدت مثل خطوط هوایی جت مناسب نیست، اما برای اتومبیل، اسباب بازی و اغلب موارد مصرفی مفید است.

هرساله در ماه فوریه صنعت اسباب بازی صدها نوع اسباب بازی تولید شده را در نمایشگاه های اسباب بازی عرضه می کند، فقط معدودی از آنها همیشه تولید می شوند و آن دسته که مورد توجه قرار نمی گیرند در همان دوره ی معرفی، به دست فراموشی سپرده می شوند.

بازاریابانی که روش علمی طراحی پروژه های مورد درخواست مردم را به کار می برند تعصب و یا نکته نظر خاصی ندارند، در عوض راه درست فرآیند را می دانند و آن را به همان جایی که باید برود، هدایت می کنند.

منبع: (گاو بنفش، اثر ست گادین)

ادامه ی مقالات گاو بنفش را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن