IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
حوصله ام سر رفته

کودکان خود را تشویق کنید کسل و بی حوصله باشند!

کودکان خود را تشویق کنید کسل و بی حوصله باشند!

برای والدین، کمتر حرفی مانند شنیدن این کلمات از زبان فرزندان: “حوصله ام سر رفته” یا “کاری ندارم انجام بدهم.” ناراحت کننده است. به خصوص شنیدن این جملات برای والدینی که به سختی تلاش می کنند تا تجربیات و فعالیت های متنوعی برای فرزندان خود فراهم سازند، دشوارتر است. به عبارتی این  گونه والدین بیشترین تلاش ها را می کنند و اغلب از شنیدن این کلمات بیشترین رنج را می برند.

همین کودکان هستند که به رغم فرصت ها، انتخاب ها، جدول زمان بندی شده و کارهای بسیار برای انجام، اغلب می گویند: “حوصله ام سر رفته”. دلیل آن نیز واضح است؛ چنین کودکانی عادت کرده اند که هر لحظه ی روز برنامه ای داشته باشند، شتابان از فعالیتی به فعالیت بعدی بروند و زمان بیکاری و استراحت بسیار کمی را بین دو فعالیت داشته باشند.

جدول زمان بندی برنامه های آنها به اندازه ی والدین خودشان انباشته است. ساده تر بگویم، اگر برنامه ای بر وفق مرادشان پیش نرود، احساس می کنند که “حوصله شان سر رفته است” و ناراحت هستند؛ از اینکه برای خود سرگرمی پیدا کنند تقریبا مایوس هستند و بسیاری از آنان احساس می کنند بدون داشتن تلفن، تلویزیون یا رادیویی که هر لحظه برنامه ای داشته باشد یا کامپیوتر و ویدئویی که با آن بازی کنند، نمی توانند زندگی کنند.

تصور نکنید راه حل این مشکل ارائه ی پیشنهادهای مختلف به آنهاست، زیرا همانطور که قبلا امتحان کرده اید، اکثرا با پیشنهادها و نظرات شما موافقت نمی کنند و مهم تر آنکه، اصولا با این کار در حق فرزندان خود بد می کنید، با ارائه ی پیشنهادهای فراوان و بیان اینکه واقعا در هر لحظه از روز نیاز به انجام کار و سرگرمی دارند، بر این مشکل می افزایید.

یک راه حل بسیار خوب در پاسخ به آنها این است که بگویید: “عالیه! اشکالی ندار که حوصله ات سر برود.” حتی قدری جلوتر رفته و بگویید: “گهگاه بی حوصلگی برای تو خوب است.” تضمین می کنم اگر چند بار این را امتحان کنید و در بیان آن کاملا جدی باشید، فرزندان شما دیگر فکر نخواهند کرد که این مسئولیت شماست که مرتب برای آنها برنامه ریزی کنید.

امتیاز دیگر، تشویق خلاقیت در کودکان از طریق مجبور کردن آنها به کشف کارهای اجرا نشدنی است.

منظور من از بیان این راه حل این نیست که این روش را همیشه به کار ببرید یا به طور محبت آمیز و فعال در فعالیت هایی که فرزندان شما در آن شرکت می کنند، نقشی ایفا نکنید. نه، اشاره من به تحریک بیش از حد آنهاست.

مهم این است که با آموزش این مطلب که “هیچ اشکالی ندارد که هر لحظه، کاری برای انجام نداشته باشند”، کاری بزرگ در حق آنها انجام می دهید. به هر حال اشکالی ندارد که هر از چند گاهی حوصله ی آنها سر برود و احساس کسالت کنند.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar