چگونه یک سایت موفق بسازیم؟

چگونه یک سایت موفق بسازیم؟
مجموع 5 از 2 رای

چگونه یک سایت موفق بسازیم؟

اگر تصمیم گرفته‌اید که سایت بزنید، اول باید بدانید چه عواملی موجب موفقیت یک سایت می‌شوند و چه عواملی یک سایت موفق را موفق‌تر می‌کنند. سه خصوصیت یک سایت موفق عبارتند از:

هدف روشن و مشخصی دارد.

جست و جو در این سایت‌ها آسان است.

تصویری از خود ارائه می‌دهد که شما را به برقراری ارتباط مشتاق می‌کند.

مردم با اهداف مختلف وارد شبکه‌ی اینترنت می‌شوند. بهترین سایت‌ها، آنچه را مردم به دنبالش هستند، خیلی آسان و سریع در اختیار می‎‌گذارند.

تعداد زیادی از وبسایت‌ها فراموش می‌کنند هدف خود را برای مردم توضیح دهند. به محض ورود به یک سایت، بازدیدکننده دوست دارد بفهمد این سایت راجع به چیست و چه هدفی دارد. آیا قرار است کالایی در سایت فروخته شود؟ اگر جواب مثبت است، این کالا چیست؟ آیا اطلاعاتی هم در این زمینه موجود است؟ اگر جواب مثبت است، اطلاعات مورد نظر کجا هستند؟ اغلب با نوشتن جمله‌ای کوتاه زیر نام شرکت یا زیر آرم مورد نظر می‌توان علت وجود سایت را توضیح داد.

جست وجوی آسان و سریع در سایت نیازمند برنامه‌ای دقیق و البته صرف کمی پول بیشتر است. مردم از اینکه مدام کلیک کنند و آخر سر هم آنچه را که به دنبالش بوده‌اند پیدا نکنند خسته می‌شوند. شما می‌توانید با گنجاندن دو یا حداکثر سه انتخاب در صفحه به بازدیدکنندگان کمک کنید تا محل مورد نظر خود را راحت‌تر پیدا کنند. در صفحه‌ی اصلی عنوان‌هایی کلی ولی قابل فهم بگنجانید، مثل ((کالاهایی که ما می‌فروشیم))، ((سؤالات رایج))، ((مطبوعات))، ((راه برقراری تماس با ما)). به خاطر داشته باشید: اگر مشتری در سایت شما گم شود، دیگر به سایت شما باز نمی‌گردد.

تصویر وبسایت باید مشابه نمای مغازه‌ی واقعی و سنتی شما باشد. آرم شرکت را جلو سایت و در معرض دید بگذارید. تصویر کلی سایت باید اهداف شرکت را منعکس کند. پیام  تبلیغی خود را هم در همان صفحه‌ی اصلی بنویسید. مشتریان برای شوخی وقت اضافی ندارند.

(منبع: تبلیغات به زبان آدمیزاد گری آر.دال ترجمه‌ی راضیه اسلامیه)

برچسب ها:

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
پرده کرکره Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
مهمان
مهمان

خیلی خوب و کاربردی بود.
ممنون