چگونه مجموعه ای کارآمد داشته باشیم؟(۱)

چگونه مجموعه ای کارآمد داشته باشیم؟(۱)
مجموع 5 از 7 رای

مجم.عه ی کارآمد

امروزه استفاده از نور روز بعنوان یک چالش پیش رو مطرح است. همانطور که می دانید در بیشتر جوامع تغییر ساعاتی که در فصول مختلف اعمال می شود؛ دقیقا برای دستیابی به این هدف، یعنی استفاده از نور روز و بهینه سازی مصرف انرژی است.

برای استفاده بهینه از نور روز، دیگر زمان آن رسیده است که راه های صرفه جویی در زمان را پیدا کنیم.

هر روزه کارمندان وقت زیادی را در شرکت ها میگذرانند، در حالیکه به بازدهی مورد نظر دست نمی یابند. صِرف گذراندن وقت بیشتر در محیط کاری، بازدهی مجموعه را بالاتر نمی برد.

در این سری مقالات مجموعه ی کارآمد سعی داریم تا راه هایی که یک مدیر می تواند به کار بندد تا بتواند با صرف زمان کمتر به بازدهی بیشتر برسد را مورد بررسی قرار دهیم.

  • از واگذار کردن مسئولیت ها نترسید!

در حالیکه خیلی ساده به نظر می رسد ولی عملی کردن این کار بسیار سخت است.

چک کردن مداوم کوچکترین فعالیت هایی که واگذار شده اند، میتواند وقت زیادی را هدر دهد. برعکس آن دادن مسئولیت  به کارمند و اعتماد به آنها باعث می شود، امکان رشد و بدست آوردن مهارت ها برای کارمند فراهم شود.

شما کارمندان را برای اهداف خاصی استخدام کردید پس همین حالا به آنها این شانس را بدهید که خودشان را ثابت کنند.

  • وظیفه ای که قرار است به آنها واگذار کنید با مهارت آنها مطابقت بدهید!

توجه به قابلیت ها و توانایی های کارمندان در بالا بردن بازدهی و بهره وری از نکات حائز اهمیت است.

اینکه از کارمندان درخواست کنید که در همه ی زمینه ها فوق العاده باشند، کافی نیست. قبل از واگذاری مسئولیت ها از خودتان سوال کنید که آیا این فرد برای انجام این کار مناسب هست؟ اگر نه! فرد دیگری را که توانایی هایش مطابق با مسئولیت واگذاری هست پیدا کنید.

در سری اول این مقالات، به واگذاری مسئولیت ها و تطابق وظایف واگذار شده با مهارت ها پرداختیم، که مدیران با به کارگیری آنها میتوانند بخش قابل توجهی از انرژی و وقت هدر رفته در مجموعه را سازماندهی کنند، که در نتیجه ی آن مجموعه ی کارآمد تری داشته باشند.

منبع: zenefits

ترجمه: آتنا نحوی

ادامه ی این مطلب را در مقاله های بعدی که به زودی گذاشته خواهد شد دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن