IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب

چگونه بهتر خرید کنید

 چگونه بهتر خرید کنید

در تهیه آنچه می خواهید تواناییهای اشخاص را دست کم نگیرید. خیلیها به هنگام رزرو میز در یک رستوران شلوغ از اسامی آدمهای سرشناس استفاده می کنند. کسی هم ممکن است بخواهد در هتل بزرگی اقامت کند که جا ندارد و بعد او فریاد می کشد تا به من جایی ندهید همین جا روی زمین می خوابم و باید بگویم من از روی عادت بدون لباس میخوابم.

این روشهای بچه گانه ممکن است کارساز شوند اما ما آنها را توصیه نمی کنیم. به جای اینها من روش «بلوف زدن در چانه زنی» را توصیه می کنم. روزی با یکی از فروشندگان بیمه به نام کارسون صحبت می کردم. قصد داشت بیمه ای را در زمینه خانه به من بفروشد و البته من میخواستم بیمه هر چه بیشتر جامع باشد و هر چه کمتر من بپردازم. کارسون با حوصله درباره مزایای این بیمه که قصد فروشش را داشت حرف میزد.

درست وقتی درباره مصائبی مانند جنگ و گردباد و طوفان حرف می زد، تلفنش زنگ زد. با عذرخواهی گوشی را برداشت. یکی از همکارانش بود. ناگهان با هم درباره چتر شروع به صحبت کردند و من فکر کردم درباره هوا حرف می زنند. و بعد صحبت به فلوترها رسید و من تصور کردم که درباره یک مشکل چشمی حرف می زنند. و حال آنکه موضوع صحبت آنها بر سر چیز دیگری بود. بعد از چند دقیقه کارسون از همکارش خداحافظی کرد و تماس تلفنی قطع شد. کارسون گلویی صاف کرد و به حالت اول برگشت تا با من صحبت کند.

بعد به فکرم رسید اگر همکار کارسون می خواست بیمه ای خریداری کند، می توانست برای آن پول بسیار کمتری بپردازد. در هر صنعتی فروشندگان دو قیمت دارند، یکی قیمتی که آن را به افراد خودی و کسانی میدهند که درون شرکت کار می کنند و دیگری قیمتی که به من و شما میدهند. وقتی می خواهید چیزی بخرید، داشتن کمی آگاهی ضرورت دارد. وقتی اطلاعات بیشتری داشته باشید، قیمت کمتری از شما مطالبه می کنند.

یکی از دوستانم که نقاش ساختمانی است به من گفت: «باید بدانی که با نقاشها چگونه صحبت کنی تا پول کمتری بپردازی.» از او در این خصوص سؤال کردم که بیشتر حرف بزند. او گفت: «به خصوص اگر زن باشی، باید دقت کنی از تو زیاد مطالبه نکنند. وقتی می خواهی با کسی قرارداد نقاشی ساختمان ببندی، به او بگو که دیوارها سالم هستند، رنگ زیادی هم احتیاج ندارند و تو هم مجبور نیستی وقت زیادی صرف کنی. اینگونه اجرتی که از تو مطالبه می کنند به مراتب کمتر می شود. علتش این است که نقاش متوجه می شود تو از موضوع آگاهی داری.»
اما اگر کسی نبود که در زندگی شما را راهنمایی کند چه می کنید؟
برای رسیدن به بهترین قیمت از فروشندگان می توانید به طرز زیر عمل کنید. اگر در آن صنعت به خصوص کسی را می شناسید، به او رجوع کنید. اگر نه، به جای یک فروشنده با چند فروشنده حرف بزنید. از هر یک از اینها مطلبی می آموزید. برای مثال فرض کنیم که می خواهید الماس بخرید.
به جای اینکه مستقیما به جواهر فروش آشنایتان مراجعه کنید، به رقبای او مراجعه کنید. با فروشنده ها طرح آشنایی بریزید. چند عدد الماس را بردارید و نگاه کنید. متوجه می شوید که جواهرفروش به جای استفاده از لفظ الماس از کلمه سنگ استفاده می کند. برای هر بخش از کارشان واژه به خصوصی دارند. اینها را جملگی بیاموزید.
حالا به این دلیل که به زبان الماس حرف می زنید، میتوانید قیمت بسیار کمتری بپردازید.

چانه زنی بهتر
مهارتهای چانه زنی که قبلا در کشورهای عربی رواج داشت، به شکلی می تواند در همه بازارها مورد استفاده قرار بگیرد. وقتی طرز معامله کردن را بدانید، قیمت بسیار کمتری می پردازید.

سری مقالات چطور با هر شخصی صحبت کنیم را دنبال کنید

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar