چطور بر لبان دیگران لبخند بنشانیم

چطور بر لبان دیگران لبخند بنشانیم
مجموع 5 از 1 رای

چگونه لبخند بر لبانشان بنشانیم

برخلاف حسن جوییهای کشنده، می توانید از شیوه های دیگری استفاده کنید که من اصطلاحا عنوان نوازشهای کوچک» را برای آن برگزیده ام. نوازشهای کوچک عبارات یا کلمات نوازشگر کوچکی هستند که در جریان گفت و گوهای خود از آن استفاده می نمایید. مثلا در دفتر کارتان می توانید بگویید: «جان، کارت عالی بود.» «آفرین کیوتو.» «کارت بد نبود بیلی.» به یاد دارم در مجله ای خواندم که دختر بچه کوچکی که در خانه رفتار ناخوشایند داشت همیشه از سوی مادرش سرزنش میشد. تا اینکه روزی او هیچ کار بدی نکرد. مادرش به هنگام خواب او را در تختش گذاشت و به طبقه پایین آمد. لحظاتی بعد مادر شنید که دخترش گریه می کند. به عجله خود را به طبقه بالا رساند و بالای سر دخترش رفت. دخترش در حالی که اشک می ریخت گفت: «مادر، من امروز دختر خوبی نبودم؟» این مادر می گفت: «بسیار تکان خوردم. من هرگاه او کار بدی می کرد بلافاصله در مقام سرزنش کردنش حرف میزدم اما وقتی سعی کرد رفتار خوبی را به نمایش بگذارد متوجه رفتار خوب او نشده بودم و کلمه ای در مقام تعریف از او حرف نزده بودم.»

نوازشهای کوچک
اجازه ندهید دوستان، بستگان یا همسرتان روزی در سکوت به شما بگویند: «آیا امروز آدم خوبی نبودم؟» بگذارید بدانند که شما از رفتارهای خوب آنها قدردانی می کنید. آنها را با عبارات کوتاه خود نوازش کنید.
کارهای کوچک معانی فراوان دارند
نوازشهای کوچک نقش بزرگی بازی می کنند. اما همانطور که هر زنی می داند، این نوازشها برای اشخاص تأثیر فراوان دارند.
کیتی کالن در سروده ای می گوید:
از آن سمت اتاق برایم بوسه ای بفرست. حتی اگر نیستم بگو که خوب هستم.  وقتی از کنار صندلیم می گذری، دست نوازش بر موهای من بکش. چیزهای کوچک معانی فراوان دارند. گرمای تبسم راز گونه ات را نثارم کن تا نشانم بدهی که فراموش نکرده ای. برای همیشه، حالا، در گذشته و در هر حال.

سری مقالات چطور با هر شخصی صحبت کنیم را دنبال کنید


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن