پنهان کردن دست ها، در زبان بدن به چه معناست؟

پنهان کردن دست ها، در زبان بدن به چه معناست؟
مجموع 5 از 7 رای

زبان بدن

پنهان کردن دست ها، در زبان بدن به چه معناست؟

در زبان بدن ، وقتی دست های تان را در پشت خود پنهان می کنید یا آنها را در جیب تان فرو می برید، درست مانند این است که دهان تان را ببندید. آنچه دست های تان می گویند این است: “من نمی خواهم حرف بزنم!”

به دوران کودکی تان برگردید. به لحظه ای که دست تان توی ظرف آجیل بود و مچ تان را می گرفتند. فورا دست تان را بیرون می کشیدید و آن را پشت خود پنهان می کردید و می گفتید: “نه! راست می گویم. من چیزی برنداشته ام!” و در تمام مدت دست تان را همان جا نگه می داشتید.

سریع به زمان حال برگردید. تصور کنید تمام روز را با دوستان بیرون بوده اید. کمی دیر وقت به خانه بر می گردید و پدر یا مادرتان از شما می پرسند که تا این موقع کجا بوده اید و شما به جای اینکه مسئولیت ندانم کاری خود را بپذیرید، اگر مرد باشید در حالیکه به دنبال عذر و بهانه می گردید، احتمالا دستان تان را در جیب تان فرو می برید.

یا در حالت دیگر ممکن است بازوهای تان را روی هم بیندازید و دست تان را ماهرانه مخفی کنید و اگر زن باشید دستان خود را با چیزی مشغول می کنید. در هر دو حالت کف دست تان را پنهان می کنید.

سال ها پیش وقتی همسرم کار فروشندگی را شروع کرد، از او خواستند وقتی مشتریان برای نخریدن محصول بهانه می آورند، به دستان شان دقت کند. کارل متوجه شد وقتی مردم به او راست می گویند حرکت دستان شان آزاد و اغلب کف آنها در معرض دید است و زمانی که خیلی با او صادق نیستند، حرکت دستان شان کمتر است و سعی دارند آنها را مخفی کنند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن