وانمود کردن

وانمود کردن
مجموع 5 از 1 رای

وانمود کردن

وانمود کردن

وقتی کاری را شروع می کنید، ممکن است احساس کنید به موفقیت عظیمی که به آن فکرمی کنید نمی رسید. ممکن است اعتماد به نفس کامل نداشته باشید. اغلب به توانمندی های خود تردید می کنید و از شکست می ترسید. احساس می کنید به اندازه ی کافی خوب نیستید و یا دست کم هنوز به این حد نرسیده اید.

اما اگر با رفتار های تان وانمود کنید که همان شخصی که می خواهید هستید و از کیفیات و استعدادهایی که می خواهید بهره دارید، واکنشی از خود نشان می دهید و رفتاری را به نمایش می گذارید که به هدفی که می خواهید می رسید.

وقتی مانند اشخاص موفق و سطح بالا راه بروید، حرف بزنید و کار کنید. خیلی زود مانند اشخاص سطح بالا احساس می کنید. مطمئن باشید در زمان کوتاهی مانند این اشخاص خواهید شد.

راز یک مدیر فروش

یکی از دوستان من مدیر فروش موفقی است. پس از آنکه فروشنده ای را با یک مصاحبه ی دقیق انتخاب کرد به او اصرار کرد که با هم به یک فروشگاه اتومبیل کادیلاک بروند و آنجا اتومبیل کهنه اش را با یک کادیلاک جدید عوض کند. این کار صدای اعتراض فروشنده را بلند کرد زیرا نگران بود که نتواند از عهده ی پرداخت هزینه برآید.

اما دوست من گفت که این یکی از شروط استخدامی اوست. فکر می کنید بعد از آن چه اتفاقی افتاد؟ او اتومبیل جدید را به خانه برد و زنش از اینکه دید او اتومبیل جدید و گران قیمتی خریده تا حد حمله ی قلبی پیش رفت. اما وقتی زنش آرام گرفت، او را سوار اتومبیل جدیدش کرد تا به اتفاق هم در یک منطقه ی خوب و زیبا گردش کنند.

به تدریج که همسایه ها و مردم او را می دیدند و تحسین می کردند او نظرش درباره ی خودش تغییر کرد. در مدت چند روز، او خودش را یک کادیلاک سوار می دید. او خودش را می دید که کسب درآمد می کند و یکی از موفق های صنعت خود است. به تدریج، او به یک فوق ستاره ی فروش تبدیل شد و دیری نگذشت که پرداخت اقساط کادیلاک دیگر مشکلی برای او تولید نمی کرد.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن