واقعیت مجازی ، تهدید بعدی برای محتاطان دنیای گذشته

واقعیت مجازی ، تهدید بعدی برای محتاطان دنیای گذشته
به این مقاله امتیاز دهید

واقعیت مجازی ، تهدید بعدی برای محتاطان دنیای گذشته

پیشرفت دیگری وجود دارد که شاید بیش از هر چیز دیگری که تاکنون در موردش بحث کرده ایم، تغییرات عمده در جامعه ایجاد کند. این وقتی است که واقعیت مجازی خودش را به منصه ی ظهور برساند. همان طور که قبلا اشاره کردم، مردم از زندگی روزمره شان به شدت خسته شده اند. فقط می خواهند سرگرم باشند و همین مسأله، عامل کنترل کلیه ی مطالبی است که در موردشان صحبت کردیم.

ولی وقتی همه چیز مجازی می شود، دیگر هیچ چیز را نمی شود پیش بینی کرد… زندگی مجازی جذاب تر از زندگی واقعی به نظر می رسد. در جامعه ی مجازی هیچ غده ی پروستات بزرگ، ترافیک شلوغ یا پرواز لغوشده ای وجود ندارد. هرگز مجبور نیستید با مخالفت یا مسخره شدن، اخراج از کار یا از دست دادن عنوان قهرمانی در یک بازی روبه رو شوید. هیچ کار روزمره ای برای انجام دادن وجود ندارد، همه شما را دوست دارند و همیشه پایان ماجراها خوش است. حال تصور کنید که حق امتیاز لباس های هولوگرافیک را دارید (یا بهتر اینکه این حق امتیاز را میفروشید) و مکانی را در اختیار افراد می گذارید تا پس از کار به آنجا بیایند و تعطیلات شان را از طریق واقعیت مجازی بگذرانند، کنسرت بروند، در نقش آدمهای فیلم ها یا رمان های مورد علاقه شان بازی کنند، کوهنوردی کنند، نازیها یا (کلینگانها) را شکست دهند، با اسلش گیتار بزنند، با پلاسیدو دومینگو هم خوانی کنند، در کنار جاستین ورلندر بیسبال بازی کنند، در برابر شوت لیونل مسی دفاع کنند یا با عیسی مسیح چای بنوشند.

درباره ی تماشای فیلم های باور کردنی این تجارب صحبت نمی کنیم، بلکه واقعا می توانید این کارهایی که گفته شد انجام دهید. میدان دید، مزه، صدا، بو و لمس شدن را حس می کنید، ضربان قلب تان، وزش نسیم روی گردن تان یا عرقی را که از گردن شما پایین می ریزد حس می کنید. این صنعت برای توسعه دهندگان، برنامه نویسان، نویسندگان، طراحان گرافیک و انیماتورها، صاحبان مشاغل و بازاریابان شان تریلیونها دلار درآمد می سازد. این صنعت احتمالا باعث آسیب های روانی برای میلیونها نفر می شود و میلیونها رابطه را دچار تنش جدی می کند که خود این مسأله برای مراکز ترک اعتیاد، درمان گرها، روان شناس ها، مشاوران ازدواج و شرکتهای دارویی تریلیونها دلار درآمد ایجاد می کند.

منبع: احتیاط در ریسک کردن است (رندی کیج)

سری مقالات احتیاط در ریسک کردن است را دنبال کنید.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن