چشم های شما صحبت می کند

چشم های شما صحبت می کند
مجموع 4.5 از 2 رای

ارتباط چشمی

چشم های شما صحبت می کند

چون بیشتر زمانی که رو در رو با یکدیگر صحبت می کنیم صرف رد و بدل کردن نگاه می شود ، پیام هایی که چشم ها می فرستند نقشی بسیار حیاتی در نشان دادن افکار و دیدگاه ها دارند. در حقیقت ، چشم ها بسیار دقیق تر از دیگر اعضای بدن ، افکار و احساسات را نشان می دهند. آن ها در قوی ترین موقعیت مرکزی بدن واقع شده اند و از آنجا که مردمک ها بطور نا خودآگاه به محرک ها پاسخ می دهند، حرکاتشان نمی تواند ساختگی یا کنترل شده باشند. البته می توانید به صورت غیر طبیعی اندازه ی مردمک ها را با دارو هایی خاص افزایش دهید ، اما این کار کمی مبالغه آمیز است.

چشم ها دریچه هایی به درون اند و آنچه در درون شما می گذرد منعکس می کنند. همچنین وسیله ای برای دیدن ذهنیات دیگران اند. برخی افراد بطور غریزی می دانند چگونه از چشم هایشان به سود خود برای جلب همدردی دیگران ، بیان لذت ، یا گفتن جمله ی “دست از سرم بردار ” استفاده کنند. با تمرین می توانید پیامی را که نباید به زبان بیاورید با چشم ها منتقل کنید.

قدرت نگاه خیره کننده

برقراری و حفظ ارتباط چشمی با فرد دیگر اساس یک ارتباط موفق است و باعث می شود که بین شما و فرد مقابل حس اعتماد به وجود بیاید. اما زمانی که فرد مقابل ریاکار و نا مطمئن یا عصبانی باشد، ارتباط چشمی آزار دهنده است. این که آیا تعامل بین دو فرد خوشایند است یا نه ، تا حدودی به شیوه ی نگاه کردن یا نکردن آنها به هم بستگی دارد. شدت و مدت خیره شدن ، بر معنای نگاه تاثیر می گذارد.

وقتی فردی متقابلا به شما خیره می شود ، یا از شما خوشش آمده و از نظر او جذابید یا اینکه نسبت به شما احساس غضب و دشمنی دارد و در واقع شما را به یک مبارزه ی غیر کلامی دعوت می کند. اگر می خواهید تفاوت بین این دو را تشخیص دهید ، به مردمک چشم ها دقت کنید، در مورد اول مردمک ها منبسط و در مورد دوم منقبض می شوند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن