همان کسی شوید که می خواهید.

همان کسی شوید که می خواهید.
مجموع 5 از 2 رای

همان کسی شوی که می خواهید

همان کسی شوید که می خواهید

این که چگونه خودتان را نشان می‌ دهید، چطور حرکت می کنید و چه حرکاتی را انجام می دهید، به چه طریقی می ایستید، می نشینید و راه می روید، همه ی این ها در ایجاد تصویری که ارائه می دهید و در تعیین برداشت مردم از شما نقش دارند.

با به کار گیری یک سری ژست ها و حالات و حرکات که معرف افکار سازنده ی آن حرکات هستند، می توانید هر نگرشی را که می خواهید در خود ایجاد کنید و صاحب آن نگرش شوید.

زبانِ بدنِ مثبت، قوی و پویا به نظر می رسد. زبان بدنِ منفی، ضعف و کسالت و بی اعتنایی را منتقل می کند. گاهی می خواهید تصویر دیگری از خود نشان دهید. هر نوع تصویری را که بخواهید از خود به نمایش بگذارید – مثلا اینکه با اعتماد به نفس و به طور کنترل شده ای سر، صورت، تنه، دست و پایتان را تکان دهید یا اینکه بخواهید با تکان دادن مچ دست یا چین به ابرو انداختن، تاثیر دلخواه تان را بگذارید – اگر واقعا مطابق میل تان به چشم بیایید و آن طور که دوست دارید به شما عکس العمل نشان دهند، به نتایج مطلوب تان نیز دست می یابید.

هنرپیشه ها شیوه ی خلق یک شخصیت را، هم از درون و هم از بیرون می شناسند. آنها وقتی از درون به بیرون شخصیتی را خلق می کنند، به این امر که شخصیت مورد نظر چگونه به نظر می رسد و چطور حرکت می کند، چه حالتی به خود می گیرد توجه می کنند. آنها از خود می پرسند:

  • شخصیت مورد نظر چگونه راه می رود، می نشیدند یا می ایستد؟ آیا مثل کبک می خرامد، یا مثل خرس خواب آلود حرکت می کند یا مثل کسی که زیاد نوشیده تلوتلوخوران و زیگزاگی راه می رود؟ آیا راست و صاف می ایستد یا خموده و بی حال است؟
  • چه حرکاتی برای انتقال یک حالت یا احساس خاص مورد نیاز است؟ حرکات سنجیده و آرام و با زمان بندی دقیق تاثیر متفاوتی دارد از حرکات سریع و خودجوش و بی هدف دارد.

هنرپیشه ها با اتخاذ رفتارهای مناسب، دیدگاه یا احساس هیجانی را خلق می کند که مخاطب آن را تشخیص می دهد و درک می کند. این امر برای مردم عادی هم به همین گونه است. با عمل کردن طبق یک شیوه ی خاص می توانید تصوری ایجاد کنید و تبدیل به آن شخصیت شوید. به گفته ی کری گرنت: “آنقدر به آن چیزی که می خواستم باشم تظاهر کردم تا بالاخره همان شدم.”

رفتاری که در پیش می گیرید و حرکاتی که انجام می دهید، تاثیری از خود به جا می گذارد. برداشت دیگران از شما، اینکه ابله جلوه کنید یا جذاب، قهرمان یا رئیس مآب، به خودتان بستگی دارد. راه حل مناسب این است که حرکات درستی را اتخاذ کنید و به نمایش بگذارید. برای انجام این کار، نکات زیر را به خاطر بسپارید:

  • اطمینان حاصل کنید که حرکات تان تاثیری را که می خواهد از خود بر جای بگذارید، تقویت می کند: بعنوان مثال هر چه در سلسله مراتب اداری موقعیت بالاتری داشته باشید، حرکات تان حساب شده تر است. به همین دلیل است که هرگز یک مدیر عامل را در حال دویدن در راهرو نمی بینید.
  • می توانید حرکات تان را با توجه به اوضاع اصلاح کنید: زمانی که من و توبی، منشی خصوصی ام، در دفتر به کار مشغولیم و کسِ دیگری آنجا نیست زبان بدن مان راحت و آزاد است. وقتی یک مشتری یا همکار دیگری وارد دفتر می شود، زبان بدن مان تغییر می کند. رفتار هر دو طرف رسمی می شود و شدت آن به شخص سوم بستگی دارد.

تصمیم بگیرید که می خواهید چه تصویری از خود القا کنید. حرکات فردی را که فکر می کنید با تصویر مورد نظرتان یکی است الگوی خود قرار دهید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن