نشان دادن شدت احساسات

نشان دادن شدت احساسات
مجموع 4.5 از 2 رای

شدت احساسات

نشان دادن شدت احساسات

افراد فوق العاده هیجانی یا به شدت ناامید یا بی نهایت خوشحال، این هیجانات را تا حدودی با حالت بدن شان نشان می دهد. وقتی احساسات شدت دارد، درست مانند این است که یک علامت تعجب را در پایان جمله قرار می دهیم. احساسات شدید، توجه دیگران را به خود جلب می کند.

در لحظاتی که فرد شدیدا ناامید است، ماهیچه ها به حالت استراحت در می آیند، بدن افتاده و بیحال می شود و فرد مانند یک عروسک پارچه ای غمگین به نظر می رسد. در مقابل، هنگامی که سرشار از شور و هیجان است ماهیچه هایش سفت و محکم و عضلاتش منقبض و حرکاتش پرقدرت و سریع اند.

نشانه های ابراز احساسات شدید عبارتند از:

  • محکم مشت کوبیدن
  • حرکات تند/ دست تکان دادن یا اشاره ی سریع با انگشت
  • قوز کردن
  • راه رفتن با قدم های سنگین
  • درآغوش گرفتن گرم و پرشور
  • گریه ی شدید
  • بیحال شدن از خستگی شدید

در حین خواندن این عبارت، احتمالا حس آنها را درک می کنید. اگر این حرکات را انجام می دهید به احساس خود شدت می بخشید. اگر به حرکات، صدا نیز اضافه کنید احساس تان قوی تر هم می شود.

مردم به نشانه ی موافقت سرشان را به بالا و پایین تکان می دهند؛ همانطور که موقع مخالفت سر را به چپ و راست حرکت می دهند و اغلب چیزی هم می گویند. کسی که آزار دیده و اذیتش کرده اند، ممکن است به جایی مشت بکوبد و همزمان با این کار غرولند کند.

اگر احساس می کنید خسته و از پا درآمده هستید، همزمان با بیحال شدن، آه می کشید. اگر پر انرژی باشید صدای تند و کوتاهی حاکی از لذت از شما شنیده می شود.

اگر می خواهید کسی را بترسانید، غریدنی آرام از پشت گلو نشان می دهد که آماده اید تا بایستید و از خود دفاع کنید.

الکس برای همکاری در یک شرکت حقوقی معتبر کاندیدا شده بود. گرچه به نظر می رسید او وکیل شایسته و باهوشی است، کمی عصبی بود و این حالت را از مادر سلطه جو و بد اخلاق و تند خویش به ارث برده بود. وقتی در حال تمرین برای آماده شدن در مصاحبه بودیم، عمدا حرف او را قطع کردم.

او بدون هیچ تاملی از جایش بلند شد و در حالیکه ماهیچه های صورتش به لب هایش فشار می آورد تا آنها را تبدیل به یک خط باریک کند، مشت هایش را گره کرد. شک نداشتم الکس دوست نداشت اینطور حرفش قطع شود. به همراه خود او رفتارهایش را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که انتخاب رفتارهای جایگزین ممکن است به او کمک کند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن