IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
نام فروش ویژه فروشگاه مان را چی بگذاریم که فروش بیشتری داشته باشیم؟

نام فروش ویژه فروشگاه مان را چی بگذاریم که فروش بیشتری داشته باشیم؟

آیا می دانستید که نزدیک به ۵۳۴۳ اصطلاح مختلف برای توصیف نام فروش ویژه فروشگاه ها و خرده فروشی ها استفاده می شود؟ هر کدام از این فروشگاهها به دنبال استفاده از یک اصطلاح خوب و جذاب برای جذب مشتری و ایجاد تمایل در آنها برای خرید محصول هستند. فرقی نمی کند که شما در ایران مشغول به کار باشید یا در آمریکا یک فروشگاه خرده فروشی داشته باشید، باز هم اصطلاحاتی مانند تخفیف در جذب مشتری کارآمد است.

در مطالب قبل در مورد راهکارهای افزایش فروش سوپرمارکت ها صحبت کردیم. اما در اینجا می خواهیم چند اصطلاح محبوب به عنوان نام فروش ویژه فروشگاه معرفی کنیم تا شما در جریان فروش های خود از آنها استفاده کنید.

تخفیف محبوب ترین اصطلاح برای نام فروش ویژه فروشگاه

تخفیف قدرتمند ترین و قوی ترین اصطلاح ممکن برای جذب مشتری است، زیرا همیشه تخفیف برای مشتریان جذابیت خاص خود را دارد. به طور معمول، تخفیف دادن برای کالاهای مختلف به شرایط آنها بستگی دارد و گاهی شما می توانید برای برخی از محصولات تا ۵۰ درصد تخفیف هم پیش بروید. فراموش نکنید که پول نقد در کسب و کارهای کوچک پادشاه است و شما در انتخاب نام فروش ویژه فروشگاه به دنبال به دست آوردن این پادشاه هستید.

اصطلاح «۲۵ درصد کمتر از قیمت نوشته شده روی کالا» جذاب ترین روش تخفیف برای مشتریان است و شما هم حتماً برای فروش خود آن را تجربه کنید.

تخفیف محبوب ترین اصطلاح برای نام فروش ویژه فروشگاه

روش فروش جنون نیمه شب

اگرچه این روش فروش جدید نیست، اما می توان آن را به عنوان یک راهکار فوق العاده برای افزایش فروش معرفی کرد. این شیوه بیشتر روی فروش شبانه در ساعات خاموشی متمرکز شده و هدف آن ایجاد یک فروش خاص، متفاوت و مهیج برای مشتریان است. با وجود اینکه برای انتخاب این روش فروش نیاز به تمهیدات خاصی دارید، اما تجربه نشان داده که به طور مستقیم در افزایش فروش نقش دارد.

یکی بخرید و یکی رایگان ببرید

یکی دیگر از اصطلاحاتی که می توانید به عنوان نام فروش ویژه فروشگاه خود انتخاب کنید، اصطلاح «یکی بخرید و یکی رایگان ببرید» است. معمولاً این شیوه در پایان فصل مورد استفاده قرار می گیرد و به طور ویژه خرده فروشان و سوپرمارکت ها می توانند آن را به عنوان هدف افزایش فروش محصولات خود قرار دهند. در این حالت شما تخفیف مستقیم به مشتری نمی دهید و به نوعی آنها را به خرید محصول بیشتر تشویق می کنید.

استفاده از این شیوه این مزیت را دارد که محصول بیشتری فروش می رود و حداقل هزینه را برای خرده فروش دارد. ضمن اینکه اکثر محصولات فصلی باقی مانده هم به فروش می‌رود.

روش فروش نیم از نیم (Half of Half)

این یکی از اصطلاحات محبوب برای مشتریان محسوب می شود که به نوعی احساس گرفتن ۷۵ درصد تخفیف در آنها به وجود می آید. معمولاً از این شیوه در پایان فصل و برای تمام کردن محصولات فصلی مانند پوشاک فصل زمستان در ماه انتهایی سال استفاده می شود. اگر به دنبال یک اصطلاح برای نام فروش ویژه فروشگاه خود هستید و می خواهید مشتریان فکر کنند که تخفیف بیشتری گرفته اند، حتماً از روش فروش نیم از نیم استفاده کنید.

فروش مربوط به هفته سپاسگزاری از مشتری

یکی از اشتباهاتی که اکثر فروشگاه ها انجام می دهند این است که بیشتر تمرکز خود را روی جذب مشتری جدید قرار می دهند و مشتریان وفادار را نادیده می گیرند (۸ راهکار اثبات شده برای داشتن مشتری وفادار در کسب و کار). اما گاهی باید راهکارهایی برای جبران لطف مشتریان وفادار هم به کار گرفت که این روش می تواند انتخاب مناسبی برای نام فروش ویژه فروشگاه شما باشند.

در این شیوه شما برای آن دسته از مشتریانی که معمولاً خرید خود را از شما انجام می‌دهند جوایزی در نظر می گیرید و به شکل های مختلف از آنها تجلیل می کنید.

فروش دیوار به دیوار یا دست فروشی

بدون شک این شیوه یکی از محبوبترین روشهای فروش کالاهای مختلف است که معمولاً توسط برخی از شرکت هایی که تخفیف بالایی دارند انجام می شود. در حقیقت در این جا فروش بیشتر برای جذب مشتری و فروش نقدی است که خارج از اصول و عرف فروشگاه انجام میشود. در بین راهکارهای افزایش فروش سوپرمارکت گفتیم که بعضی مواقع تجهیزات خود را به خارج از فروشگاه بیاورید.

حالا شما هم می‌توانید از این اصطلاح به عنوان نام فروش ویژه فروشگاه استفاده کنید و از این طریق به مشتریان نشان دهید که به فکر دادن تخفیف بیشتر و فروش ارزانتر محصولات خود هستید.

آخرین فرصت برای پس انداز فروش

این یک روش فروش متفاوت است که به نوعی باعث ایجاد حالت اضطرار در بین خریداران شده و آنها را ترغیب می‌کند که در هر حالت ممکن خرید را انجام دهند. فرض بگیرید که شما در فروشگاه خود چند تخفیف بزرگ و عمده اعلام کرده‌اید و یک محدوده زمانی مشخص هم برای آن مشخص کرده اید. زمانی که به انتهای فروش خود می رسید، می توانید اصطلاح تخفیف را بردارید و از اصطلاح «آخرین فرصت برای پس انداز فروش» استفاده کنید.

در حقیقت شما با انتخاب این عنوان برای نام فروش ویژه فروشگاه خود به مشتریان تلقین می کنید که به زودی قیمت ها به روال قبلی بر می گردند و تنها چند روز فرصت دارید که از این تخفیف فوق العاده استفاده کنید.

آخرین فرصت برای پس انداز فروش

کوپن های فروش هفت روزه

این کوپن ها همان کارت تخفیف هستند و در حقیقت شما از یک استراتژی فروش قدرتمند برای جذب مشتری استفاده می کنید. مدت زمان فروش در این شیوه متفاوت است و به نوع کسب و کار شما بستگی دارد. اما معمولاً خرده فروش‌ها و اکثر فروشگاه های اینترنتی از فرصت هفت روزه استفاده می‌کنند تا به نوعی مشتریان در عمل انجام شده قرار بگیرند.

کوپن ها روش های فوق العاده ای برای افزایش فروش اینترنتی و انتخاب به عنوان نام فروش ویژه فروشگاه های اینترنتی هستند.

دوباره قیمت ها را پایین آورده ایم

این یکی دیگر از تکنیک های فروش است که معمولاً در پایان فصل استفاده می‌شود. شما حتی اگر قبلاً برای محصولات خود تخفیف اعلام نکرده باشید، با انتخاب این عنوان، به مشتریان تلقین می کنید که قبلاً قیمت‌ها را کاهش داده اید و اکنون دوباره آنها را کاهش می دهید. استفاده از این اصطلاح از این جهت اهمیت دارد که می‌تواند آمار فروش شما را نسبت به سایر شیوه های تخفیفی به چند برابر افزایش دهد. پس اگر کالا و محصول باقی مانده فصلی در فروشگاه خود دارید، این حربه خوبی است.

فروش با قیمت کف بازار

استفاده از این اصطلاح به عنوان نام فروش ویژه فروشگاه برای خرده فروشی ها و فروشگاه های مناسب است که می‌توانند محصولات خود را با پایین ترین قیمت موجود در بازار ارائه دهند. شاید کمتر فروشگاهی در سطح کشور پیدا شود که بتواند از این روش استفاده کند، اما کارایی آن نسبت به سایر شیوه ها بسیار بهتر و برجسته تر است.

معمولاً این شیوه برای حالتی که کیفیت کالا در سطح عالی و برجسته نیست مناسب است و به عنوان یک راهکارعاقلانه برای فروشندگان و برای مشتریان شناخته می شود.

فروش اتاق پشتی یا فروش انباری

این روش فروش این توهم را ایجاد می‌کند که شما کالا را از اتاق پشتی فروشگاه یا از انبار آورده اید و برای اولین بار آن را عرضه می کنید. حقیقت ماجرا این است که شما موجودی فروشگاه خود را از کالاهای ذخیره‌ای تامین می کنید و به نوعی برای مشتریان جدید و جالب است.

تنها چیزی که در مورد استفاده از این اصطلاح برای نام فروش ویژه فروشگاه باید رعایت کنید، کیفیت محصولات است. اگر به هر دلیلی که کیفیت آنها پایین باشد می تواند تاثیر معکوس داشته باشد و به نوعی مشتریان قبلی شما را هم از بین ببرد.

معامله قرن

این اصطلاح بیش از حد اغراق آمیز است و به نوعی شما دارید از یک حربه تبلیغاتی استفاده می کنید. در مطالب قبل در مورد ویدیو مارکتینگ صحبت کردیم و نشان دادیم که استفاده از این شیوه می تواند تاثیر مستقیمی در جذب مشتری و افزایش فروش داشته باشد. در حوزه فروشگاه و خرده فروشی بحث معامله قرن و شاید معامله های بزرگ چندان توجیه‌پذیر نیست و بیشتر شما به دنبال ترغیب مشتری به خرید هستید.

اما اگر به فکر استفاده از این شیوه هستید، کالاها و محصولاتی را انتخاب کنید که احتمالاً مشتریان نمی توانند در هر جای دیگری آن را پیدا کنند. این چیزی است که به احتمال زیاد آنها را به خرید بیشتر وسوسه می کند.

فروش ساعتی

استفاده از این عنوان برای نام فروش ویژه فروشگاه برای کسانی مناسب است که محصولات خاص دارند و میخواهند در یک محدوده زمانی مشخص و محدود تعدادی از آنها را بفروشند. در حقیقت برخی از فروشگاه ها امکان استفاده از حربه های فروش طولانی مدت مانند هفت روزه و یا انتهای فصل را ندارند. بنابراین آنها از فروش ساعتی استفاده می کنند که ظرف یک ساعت خاص از روز شروع و تمام میشود.

قیمت را شما پیشنهاد دهید

تحقیقات نشان داده که اکثر مشتریان قیمت پیشنهادی بالاتری نسبت به قیمت اصلی کالا ارائه می دهند و درک بالایی از قیمت‌گذاری کالاها دارند. شما هم می‌توانید از این حربه به عنوان نام فروش ویژه فروشگاه استفاده کنید و محصولات را در قبال قیمت‌های منطقی پیشنهادی مشتریان بفروشید. اگر هم با پیشنهادات غیرمنطقی مواجه شدید، می توانید پیشنهاد را رد کنید و بگویید که غیر منطقی است.

اصطلاحات فروش ویژه فروشگاه بسیار زیاد و متنوع هستند، اما در اینجا ما محبوب ترین آنها را برده ایم تا فروشی ویژه و خاص را تجربه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar