معنی کفِ دستِ رو به پایین، در زبان بدن

معنی کفِ دستِ رو به پایین، در زبان بدن
مجموع 5 از 7 رای

زبان بدن

معنی کفِ دستِ رو به پایین، در زبان بدن

در زبان بدن ، وقتی دست خود را طوری بر می گردانید که کف آن رو به پایین باشد؛ در این حالت شما قدرت و سلطه ی خود را به دیگران القا می کنید. این حرکت موقع دستور دادن به کار می رود، یعنی به دیگران می فهمانید که، جایی برای بحث کردن وجود ندارد. حالت کف دست رو به پایین در حقیقت می گوید: “در اینجا من کنترل کننده ی همه چیز هستم. همان طور که می گویم عمل کن!”

وقتی این حالت را به خود می گیرید، بایستی مراقب باشید؛ مخصوصا اگر انگشتان تان محکم به هم چسبیده اند، چرا که این حالت، سلطه و استبداد با خود به همراه دارد و دیگران اگر خود را در رده ی شما یا بالاتر بدانند، نسبت به شما گارد خواهند گرفت و اگر نسبت به شما ضعیف تر باشند، احساس ترس خواهند کرد. اگر شک دارید، به ادای احترام ارتش نازی و رایش سوم فکر کنید. هیتلر عمدا این حرکت را انتخاب کرد؛ زیرا او از روی غریزه می دانست که این حالت چه ترس و تهدیدی را القا می کند.

اما اگر می خواهید یک موقعیت پر از تنش را آرام کنید یا دیگران را به سکوت دعوت کنید، هر دو دست خود را آرام جلو بیاورید، طوری که کف دستان تان کمی رو به پایین و انگشتان تان اندکی جدا از هم باشد؛ سپس خیلی ملایم دستان تان را به بالا و پایین حرکت دهید.

با این کار جو را تا حد نسبی آرام می کنید؛ فقط حتما مطمئن شوید که انگشتان تان شل و راحت است یا به حالتی قرار گرفته که گویی آتش را باد می زنید؛ زیرا در غیر این صورت حرکت تان تهدید آمیز جلوه می کند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن