معنی قرار دادن اشیا در مقابل خود، در زبان بدن

معنی قرار دادن اشیا در مقابل خود، در زبان بدن
مجموع 5 از 3 رای

زبان بدن

معنی قرار دادن اشیا در مقابل خود، در زبان بدن

با قرار دادن یک فنجان قهوه یا تخته ی نقاشی یا اشیای دیگر میان خود و شخص مقابل تان، در واقع یک سد دفاعی می سازید. این موانع، تلاشی ناخودآگاه در جهت پنهان کردن و کاهش هرگونه احساس ناامنی و اضطرابی است که تجربه می کنید؛ حال چه از احساس تان آگاه باشید و چه نباشید.

چند وقت پیش جلسه ای تمرینی با یکی از مراجعانم به اسم لین داشتم. او می باست وارد اتاق رئیس می شد، پشت میز او می نشست و پیشنهادی را ارئه می داد که می دانست مورد پسندش نیست. لین یک دسته کاغذ را در مقابل خود گرفت و محکم به سینه اش چسباند. گرچه می گفت مجبور است کاغذها را برای یادداشت برداری با خود داشته باشد، اما شیوه ی قرار گرفتن آنها به وضوح احساس ناامنی و ترس او را نشان می داد.

احساسات ناخودآگاه لین آنقدر قوی بود که حتی با دیدن فیلم خود نیز متقاعد نشد که با تغییر حالات و حرکاتش می تواند قوی تر و مقتدرتر و حرفه ای تر جلوه کند.

اگر به یک مهمانی رفته اید و احساس ناامنی می کنید، لیوان یا فنجان خود را با دو دست در مقابل خود بگیرید. این عمل سدی کوچک ایجاد می کند که می توانید در پشت آن پناه گیرید. اگر به اطراف خود نگاه کنید به احتمال زیاد میبینید که تمام کسانی که در آنجا حضور دارند در همین حالت ایستاده اند و این یعنی شما تنها کسی نیستید که این احساس را دارد.

این احساس تقریبا در تمامی افراد در شرایط مختلف بوجود می آید پس از اینکه این احساس را تجربه می کنید خجالت نکشید و یا مضطرب نشوید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن