مسئولیت در حکم پادزهر است

مسئولیت در حکم پادزهر است
مجموع 5 از 3 رای

مسئولیت در حکم پادزهر است
مسئولیت در حکم پادزهر است

پادزهر انواع احساس منفی این است که مسئولیت کامل خود را در موقعیتی که در آن به سر می برید، بپذیرید. به محض اینکه مسئولیتی را می پذیرید تمامی احساسات منفی که تجربه می کنید از میان می رود.

کشف این تلقین قدرتمند و در ضمن ساده “من مسئول هستم” و توانایی بلافاصله ی آن برای از بین بردن احساسات منفی، نقطه ی عطفی در زندگی من بود. این اتفاقی است که برای چند صد هزار تا از دانشجویان من هم افتاده است.

تصورش را بکنید! می توانید خود را از احساسات منفی نجات بدهید و سر رشته ی امور زندگی خود را در دست بگیرید و هر زمان که احساس خشم و ناراحتی کردید، تنها از این جمله استفاده کنید: “من مسئول هستم!”

تنها زمانی که خود را از احساسات منفی می رهانید، می توانید هدف گذاری کنید و به هدف های تان برسید. تنها زمانی که آزاد شوید، به لحاظ ذهنی و احساسی، می توانید انرژی خود را در مسیر جلو هدایت کنید. بدون پذیرفتن کامل مسئولیت شخصی هیچ پیشرفتی حاصل نمی شود. از سوی دیگر وقتی مسئولیت کامل زندگی خود را می پذیرید، محدودیتی برای کارهایی که می توانید انجام دهید، پیش روی شما قرار نخواهد گرفت.

سرزنش دیگران را متوقف کنید

از حالا به بعد کسی را به هر دلیلی سرزنش نکنید. نه به خاطر گذشته، نه به خاطر حال و نه برای آیند. همانطور که روزولت می گفت: “هیچ کس بدون رضایت شما نمی تواند به شما احساس حقارت بدهد.” بادی هکت، کمدین، زمانی گفت: “من هرگز اخم نمی کنم. در حالیکه شما اخم می کنید، دیگران در حال پایکوبی هستند.”

از این زمان به بعد، از عذر و بهانه آوردن خودداری ورزید و رفتارهای تان را توجیه نکنید. اگر مرتکب اشتباه شدید، بگویید: “متاسفم” و بعد برای جبران اشتباه تلاش کنید. هرگاه کسی را سرزنش می کنید یا بهانه ای می آورید، قدرت خود را دور می کنید و آن را از دست می دهید. احساس ضعف می کنید و تحلیل می روید و در درون احساس منفی بودن و خشم می کنید. از این کار خودداری ورزید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن