مزیت های ساماندهی

مزیت های ساماندهی
به این مقاله امتیاز دهید

ساماندهی
مزیت های ساماندهی

ساماندهی اطرافتان و لوازمی که به شما تعلق دارند، مزیت های بسیاری برای تان خواهد داشت. برای کسانی که مبتدی هستند، باید بگویم هر چه درهم ریختگی کمتری در اطراف تان باشد، نیرویی بیشتری پیدا خواهید کرد، باور نمی کنید؟ همین حالا یک جای کثیف، درهم ریخته و نامرتب را پیدا کنید و یک دقیقه به آن نگاه کنید. به احساسی که بعد از یک دقیقه پیدا کردید، دقت کنید. ممکن است احساس نگرانی، عصبانیت شرمساری، خجالت یا… پیدا کنید. اکنون آن قسمت را تمیز و مرتب کنید و هر چیزی را سر جای خودش قرار بدهید، حالا یک دقیقه ی دیگر به آن منطقه نگاه کنید. مطمئن هستم احساسی مثبت، همچون شادی، رضایت و آرامش خیال پیدا می کنید.

ساماندهی اوضاع و مسائل باعث صرفه جویی در وقت خواهد شد. در هفته چه مدت و چند بار دنبال وسیله ها و لوازم تان که در میان درهم ریختگیها مدفون شده اند، می گردید؟ چندبار برایتان پیش آمده که به دلیل کمبود وقت، فرصت کافی برای یافتن وسایلتان پیدا نکنید؟ آیا هر روز صبح به این دلیل که وقتتان را صرف یافتن دسته کلید می کنید، دیرتر از خانه خارج می شوید؟ اگر برای بیرون ریختن وسایل اضافی و آنهایی که دیگر به دردتان نمی خورند یا دوستشان ندارید کمی وقت بگذارید، دیگر وقت با ارزشتان صرف یافتن چیزهایی که می خواهید و دوستشان دارید، نمیشود.

وقتی که در محیط کاری، هر چیزی سر جای خودش باشد، می توانید با خیال راحت بنشینید و به کارتان برسید. بدین شکل می توانید از وقتتان بهتر استفاده کنید. همچنین در زندگی بیشتر احساس، آرامش و شادی می کنید. بیایید با این حقیقت روبه رو شویم که اشیا بدون استفاده در اطرافمان، مثل باری سنگین بر شانه های مان سنگینی می کنند. اگر مایلید زندگیتان نظم و ترتیب داشته باشد، فرصت انجام آن را هر روز احساس می کنید، پس وقت را بیهوده تلف نکنید و از آن، به موقع و به نفع خودتان استفاده کنید. این کار را می توانید در فهرست کارهایی که باید انجام شان دهید، بگذارید. برای یک لحظه چشمانتان را ببندید و تصور کنید در زندگیتان:

  •  هر چیزی برای خودش محل مخصوص دارد، یعنی شما برای تک تک لوازم شخصی و منزلتان محل کافی دارید. تمام چیزها هنگامی که کار با آنها تمام می شود، به راحتی سر جایشان برمی گردند.
  •  به تمام قرار ملاقات های کاری و مصاحبه ای تان سروقت میرسید. وقتی در محل کار یا منزل تان قدم می زنید، احساس نیرو نشاط و غرور می کنید.
  •  هرگز کاری را با عجله انجام نمی دهید و بدون اضطراب و نگرانی و با آرامش به کارهایتان می رسید.

اکنون به نظر شما این موارد حکایت از داشتن یک زندگی ایده آل ندارند؟ حدس بزنید چه اتفاقی می افتد؟ بله! شما هم می توانید این کارها را انجام دهید. هرگز تصور نکنید این کارها عملی نیستند، بلکه فقط با کمی تعهد پذیری می توان هر کاری را انجام داد.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن