محل کار یا محل زندگی؟

محل کار یا محل زندگی؟
مجموع 4.3 از 3 رای

شیرینی-تولد

یکی از کارهایی که برای بهتر شدن شرایط محیط کار می‌توانید انجام دهید این است که روحیۀ جمعی و طراوت حرفه‌ای را در جایی که کار می‌کنید بالا ببرید. خیلی‌ها معتقدند که انجام دادن این کار بر عهدۀ مدیر است و لزومی ندارد آن‌ها پول و وقت خود را صرف مقوله‌های مربوط به شرکت بکنند، اما اگر در روزهای تعطیل آخر هفته دیوارهای اتاق محل کارتان را رنگ بزنید و منتظر نمانید که مدیر شرکت سه سال بعد این کار را انجام دهد، به بالا بردن روحیۀ جمعی و طراوت حرفه‌ای همکارانتان اضافه می‌‌کنید. این‌گونه بر رهبر گروهتان هم تأثیر می‌گذارید تا از آن به بعد بیشتر به خواسته‌های شما توجه کند و بهتر بتوانید شرایط کاری خود را بهبود بخشید.

در شرکت شما همه روز تولدی دارند. می‌توانید برای هر یک از کارکنان خود در روز تولدشان کارتی بفرستید یا مراسم مختصری برگزار کنید. هر کس مناسبات خانوادگی شادی‌بخشی مانند سالروز تولد و سالگرد ازدواج دارد، این مناسبت‌ها را به کارکنانتان تبریک بگویید. اگر در شرکت خبرنامه دارید، این تبریک‌ها را در آن چاپ کنید. اگر خبرنامه ندارید فرصت مناسبی است که به نشر خبرنامه اقدام کنید.

اینگونه اقدامات به شما کمک می‌کند در مواقع لزوم بهتر بتوانید تغییرات مورد نظرتان را پیاده کنید. وقتی خواهان تغییر مهمی می‌شوید، مثلاً می‌خواهید سطح آموزش کارکنانتان را بالا ببرید، این را از طرف گروه بخواهید نه از طرف خودتان. همیشه دربارۀ نیازها و خواسته‌های گروه حرف بزنید. فقط خواسته‌های خودتان را مطرح نکنید.

برای متحول کردن محل کار خود می‌توانید سالن ورزشی یا وسایل بازی نیز تعبیه کنید تا همکاران بتوانند از آن استفاده کنند. مثل همیشه در نظر داشته باشید به غیر از زمانی که خواب هستید بیشتر مدت روز را در محل کار و در کنار همکاران خود می‌گذرانید.

ایجاد انگیزه در کارکنان

(منبع: رهبری به زبان خودمانی ترجمۀ مهدی قراچه‌داغی)


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن