مایل شدن به جلو برای ابراز صمیمیت و دوست داشتن

مایل شدن به جلو برای ابراز صمیمیت و دوست داشتن
مجموع 5 از 3 رای

صمیمیت

مایل شدن به جلو برای ابراز صمیمیت و دوست داشتن

طبق گفته ی پرفسور آلبرت محرابیان از دانشگاه کالیفرنیا، کسانیکه یکدیگر را دوست دارند تمایل دارند به سمت یکدیگر خم شوند. هرچه بیشتر به کسی علاقه مند باشید، بیشتر به سمت او خم می شود. خم شدن به جلو نشانه ی صمیمیت و محبت است.

با خم شدن به سمت فرد دیگر، فضا را با او تقسیم می کنید و نشان می دهید که می خواهید به او نزدیک باشید. مصاحبه گران حرفه ای از قدرت نزدیک شدن فیزیکی به کسی که با او مصاحبه می کنند، آگاهند. آنها پس از ایجاد یک رابطه ی دوستانه با شخصی به سمت او متمایل می شوند تا نشان دهند قابل اعتمادند. با حرکت مناسب، درون فضایِ شخصیِ فرد دیگر نشان می دهید که به او علاقه مندید.

دِبی مادر جاناتان است. آنها با یکدیگر با محبت رفتار می کنند و از حضور یکدیگر لذت می برند. آشنایان شان همیشه به این نکته اشاره می کنند که آنها چقدر یکدیگر را دوست دارند. یک روز دبی و جاناتان، یک مهمانی شام در خانه شان برگزار کردند. همین که جاناتان داشت بطری نوشابه را باز می کرد، مایع داخل آن به بیرون فوران کرد و روی زمین ریخت و پیشخوان را کثیف کرد.

دبی فورا به سمت جاناتان رفت و روی سینه اش خم شد و همانطور که پیشخوان را با دستمال تمیز می کرد، او را با یک دست در آغوش گرفت.

اگرچه حالات چهره اطلاعات بیشتری در مورد عواطف فرد می دهند، اما حالت بدن آشکار کننده ی شدت این عواطف است.

اگر به گروهی از افراد که در حال تعامل با یکدیگرند با دقت نگاه کنید، میزان نقش و توجه آنها را در رابطه و موقعیت اجتماعی شان نسبت به یکدیگر تشخیص می دهید و همچنین با توجه به شیوه ی قرارگیری بدن شان نسبت به یکدیگر می توانید احساس آنها را به هم بگویید.

کسانیکه فعالانه در بورس شرکت می کنند، معمولا به سمت یکدیگر خم می شودند. افرادی که به آنچه در حال رخ دادن است فکر می کنند، به عقب متمایل می شوند. مایل شدن به عقب، برعکس خم شدن به جلو است و ترس و نارضایتی را نشان می دهد. افرادی که به گفتگو علاقه ندارند یا صحبت های طرف مقابل برای شان کسل کننده است، به عقب متمایل می شوند و نگاه شان به سمت دیگری است.

پاهای تان را به اندازه ی عرض کمر باز کنید و صاف بایستید . دست های تان را روی پشت تان قرار دهید. بعد به جلو متمایل شوید و اخم کنید. حالا در همان حالت بایستید. کمی به عقب متمایل شوید و لبخند بزنید. تنها با یک تغییر جزئی در حالت بدن و صورت، دو حس کاملا متفاوت را منتقل کرده اید.

وقتی در جلسه ای که مورد علاقه تان نیست حضور دارید، روی صندلی به جلو متمایل شوید و در حالیکه نگاه تان به گوینده است، آرنج های خود را به میز تکیه دهید. این حالت انرژی تان را افزایش می دهد و کمک می کند تا بیشتر توجه تان به جلسه جلب شود.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن