قدرت عادت های مثبت

قدرت عادت های مثبت
به این مقاله امتیاز دهید

عادت های مثبت
عادت های مثبت در یک دقیقه

فقط یک دقیقه زمان لازم است تا شیوه ی زندگی تان تغییر کند. چه گونه چنین چیزی ممکن است؟ به دلیل این که برای دانستن نیازتان و تصمیم گیری مناسب برای عملی کردن یک عادت مثبت ممکن است تا پایان عمرتان هم آثارش قابل دسترسی باشد، کافیست در مورد فواید چندگانه این کارها که در طول زمان به دست می آید، فکر کنید.

به خاطر بیاورید که دانش، قدرت است. دانش عملی شده به شکل عادت مثبت، قدرتی عظیم دارد. روابط ژیل با همسرش نامطلوب بود، اما او دانش مورد نیازش را عملی کرد. روابط مطلوب و چند یادداشت محبت آمیز زندگی اش را دگرگون نمود.

“عادت مثبت را عملی کنید و برای همیشه مال خود کنید. “

کمتر از یک دقیقه زمان کافی بود تا ژیل دانش لازم را به دست آورد و در رستوران، آب را جایگزین نوشابه گازدار نماید. ژیل آن عادت را عملی کرد و ۶ بطری نوشابه گازدار را به ۶ بطری آب تبدیل نمود.

پس از ۲۱ روز، عادت جدید را مستقر نمود. او برای همیشه عادت کرد به جای نوشابه آب میل کند. شیوه زندگی ژیل با دانشی که در عرض کمتر از یک دقیقه به دست آورده بود، برای همیشه تغییر کرد. برنامه ی قدرت عادت های مثبت، تعدادی عادت مثبت یک دقیقه ای است. به خاطر بیاورید که کمتر از یک دقیقه برای ایجاد تغییری در زندگی زمان لازم است.

زندگی شما به صورت خودکار، دایمی و سریع می تواند تغییر نماید. تغییر شیوه ی زندگی که به دنبالش هستید، در گوشه ای افتاده است. اکنون که در مسیر قرار گرفته اید، کاهش وزنی که دنبالش بودید به صورت خودکار اتفاق خواهد افتاد. روابط شما با مردم بهبود خواهد یافت. شما اکنون خلبانی هستید که سیستم خلبان خودکار زندگی تان را برای آیندهای موفق تنظیم می کند. شما میتوانید ذهن خود را در حالت خلبان خودکار قرار داده و به صورت خودکار به مقصد برسید.

پس از برنامه ریزی رایانه ی خلبان خودکار برای مقصد معین، گام بعدی عملی کردن اولین عادت اساسی شماست: تصور مثبت، پایه و اساس تمام عادت های مثبت است. هر چیزی که شما و یا هر کس دیگری از آغاز انجام داده است، از یک تفکر نشأت گرفته است. افکار شما دارای قدرتی عظیم برای خلق آن چیزی است که شما می خواهید.

عادت تصور مثبت، مبتنی بر اصولی است که ما تمایل داریم تا به آنچه خودمان تصور کرده ایم، تبدیل شویم. دانشمندان ارتباط ذهن و بدن را کشف کرده اند. در کتاب پرفروش شفای کوانتومی دکتر دیپاک چوپرا می گوید:

” هنگامی که آن را درست می بینید، بدن شما تصویری فیزیکی در سه بعد از آنچه شما فکر می کنید، می سازد.” افکار شما می توانند واکنش فیزیکی فوری در بدن شما ایجاد نمایند. آیا تاکنون ترسیده اید؟ اگر چنین است، حتمأ خشکی دهان و یا دل پیچه را احساس کرده اید. اینها نمونه هایی از ارتباط فوری ذهن و جسم هستند. تنها بدن شما نیست که تحت تأثیر تصور مثبت قرار می گیرد، بلکه کل زندگی می تواند به وسیله عادت مثبت تغییر یابد.

(منبع: قدرت عادت های مثبت، اثر دان رابی)

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن