قدرت زمان : ۷ ابزار منضبط کردن (۱) 

قدرت زمان : ۷ ابزار منضبط کردن (۱) 
مجموع 5 از 1 رای

قدرت زمان

قدرت زمان : ۷ ابزار منضبط کردن (۱)

در این مطلب هفت پیشنهاد برای منضبط کردن خودتان برای رسیدن به حداکثر کارایی ارائه می شود. هر چقدر بتوانید از تعداد بیشتری از آن ها استفاده کنید، مقدار کاری که در روز می توانید انجام دهید افزایش خواهد یافت.

  • از شب قبل آماده شوید

عصر یا شب قبل کارهایتان را لیست کنید. بهترین راه این است که قبل از ترک محل کارتان هر روز به عنوان آخرین کار لیست کاملی از وظایفی که باید فردا انجام دهید تهیه کنید. وقتی از شب قبل برای روز بعد برنامه ریزی می کنید ذهن ناخوداگاه وقتی در خواب هستید روی برنامه های فردا کار می کند. برای همین اغلب اوقات وقتی صبح از خواب بیدار می شوید با ایده های جدیدی که در ذهن تان جرقه زده است کارهای آن روز را شروع می کنید. بعضی مواقع پاسخ مشکلی را که با آن روبرو هستید موقع بیدار شدن از خواب یا موقع لباس پوشیدن ناخودآگاه به ذهنتان خطور می کند.

اغلب اوقات وقتی پیش از خواب برای روز بعد برنامه ریزی می کنید صبح که بیدار می شوید، می بینید که در مورد یک مشکل یا کار چشم انداز جدیدی به دست آورده اید، یا راه متفاوت و بهتری برای حل یا انجام آن به ذهن تان می رسد. مزیت اصلی آماده کردن لیست کارها و وظایف روزانه از شب قبل این است که خواب راحت تری خواهید داشت. دلیل اصلی بیخوابی معمولا این است که از ترس فراموش کردن وظایف روز بعد بی خواب می شوید. وقتی تمام کارهایی را که باید انجام دهید لیست کنید ذهن تان آزاد می شود و می توانید خواب عمیقی داشته باشید.

  • وقتتان را تقسیم کنید

تقسیم زمان فشار روحی را کاهش می دهد و باعث آزاد شدن انرژی می شود. هر نوع اقدام برای برنامه ریزی یا سازماندهی روز، هفته و ماه احساس کنترل و سلامتی بیشتری در شما ایجاد می کند. احساس می کنید بر زندگی سوار هستید و در واقع عزت نفس تان بیشتر می شود و احساس قدرت بیشتری می کنید.

  • سحرخیز باشید

هر چقدر وقت بیشتری برای برنامه ریزی بگذارید در تمام حوزه های زندگی انضباط بیشتری پیدا می کنید. در بیوگرافی مردان و زنان بزرگ تقریبا یک چیز مشترک به چشم می خورد. تقریبا همه آن ها عادت داشتند در ساعت معینی بخوابند و صبح زود از خواب بیدار شوند. بسیاری از آدم های موفق ساعت ۵ تا ۵.۳۰صبح از خواب بیدار می شوند تا وقت کافی برای برنامه ریزی و فکر کردن به روزی که در پیش دارند داشته باشند. در نتیجه همیشه مؤثرتر از کسانی که همیشه تا آخرین لحظه ممکن می خوابند عمل می کنند.

چند دقیقه تعمق و آرامش، قبل از شروع کار، می تواند در ساعت ها کار صرفه جویی کند. وقتی صبح زود از خواب بیدار می شوید و برای روزتان از پیش برنامه ریزی دارید در طول روز به آرامش بیشتری می رسید، ذهن تان آزادتر است و خلاقیت بیشتری دارید.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن