IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
روش های صرفه جویی در وقت

قدرت زمان : روش های صرفه جویی در وقت

قدرت زمان : روش های صرفه جویی در وقت

وقتی برای خرید می روید یک جا خرید کنید. روزی در یک فروشگاه و روزی دیگر در فروشگاه دیگر خرید نکنید. از خانه بیرون بروید و یک روزه و در یک سفر تمام خریدتان را انجام بدهید. در ضمن، بهترین زمان برای خرید مواد غذایی بعدازظهر و غروب روز بعد از تعطیلات آخر هفته است. چرا؟ چون قفسه های فروشگاه یک روز بعد از تعطیلات آخر هفته مجددا از مواد غذایی جدید و تازه پر می شوند. بنابراین اگر در چنین روزی خرید کنید، می توانید بهترین ها را انتخاب کنید و نیز سریع خریدتان را تمام کنید و از فروشگاه خارج شوید.

وقتی چند کار مختلف دارید، آنها را دسته بندی کنید و تمام آنها را یکباره انجام بدهید نه اینکه هر کدام را در یک روز جداگانه انجام بدهید، یعنی یکی را امروز و یکی را فردا انجام بدهید و تا آخر هفته به این کار ادامه بدهید.

دقت کنید و توجه داشته باشید که چه مواقعی ممکن است وقت دیگران را بگیرید؟ گرفتن وقت دیگران معمولا از روی عمد نیست بلکه از روی بی توجهی نسبت به ارزش وقت است. اغلب ما وقت دیگران را از روی بی فکری تلف می کنیم. اگر مدیر یا کارفرما هستید و عده ای زیر دست تان کار می کنند وسوسه منتظر گذاشتن آنها یا دیر کردن در جلسه را کنار بگذارید. هرچه به وقت زیر دستان تان بیشتر احترام بگذارید احساس می کنند بیشتر ارزشمند هستند.

همین اصل را در زندگی شخصی تان هم رعایت کنید. با وقت خانواده و دوستان تان هم همین برخورد را داشته باشید. متوجه باشید که چه وقت احتمال دارد که وقت رییس، همکار، همسر، فرزندان یا دیگران را بگیرید. سعی کنید از این کار خودداری کنید. اگر کنجکاو هستید، از آنها بپرسید در چه موردی وقت شان را می گیرید؟ از آنها بخواهید به شما بگویند چطور می توانید روش تان را عوض کنید تا برای آنها مؤثرتر باشید؟ از جواب هایی که می شنوید تعجب خواهید کرد.

فقط دو درصد از آدم ها همیشه وقت شناس هستند و این دسته از مردم را همه قبول دارند و محترم هستند. وقت شناسی نشانه کاردانی و ادب است. شما هم به وقت شناسی عادت کنید. یادتان باشد اگر زودتر از موعد سر قرارتان حاضر نشوید، تاخیر خواهید داشت. تاخیر عادی نیست بلکه در واقع بی ملاحظگی و بی انضباطی است.

عادت کنید که در انجام کارهایتان آهنگ سریع داشته باشید و اجازه ندهید که عقب بیافتید. یادتان باشد که سرعت یکی از عوامل موفقیت است. برای تمیز کردن خانه، دور ریختن وسایل اضافی، حاضر شدن برای خارج شدن از خانه، در تمام کارهای مربوط به داخل خانه و تمام مسئولیت هایی که دارید سریع باشید. هرچه کار بیشتری انجام بدهید و برای انجام دادن کارها سریع تر باشید انرژی بیشتری دارید و در واقع بازده تان بیشتر خواهد بود.

هرچه سریع تر کار کنید کار بیشتری انجام خواهید داد و احساس بهتری پیدا می کنید. اکثر آدمهای موفق نسبت به سایرین آهنگ سریع تری در کار کردن دارند. حتما لازم نیست که متفاوت از دیگران کار کنند بلکه نسبت به آدم های معمولی در مدت زمان مشابه کار بیشتری انجام میدهند و تولید آنها بیشتر و در نتیجه درآمدشان بیشتر است و سریع تر ترفیع می گیرند. سریع بودن برای موفقیت بسیار ارزشمند است. بهترین رهنمود این است که همیشه روی صرفه جویی در وقت تمرکز کنید. مدام به دنبال راه هایی باشید که با از بین بردن اتلاف کننده های مهم وقت که در زندگیتان وجود دارند و یا محدود کردن آنها، در وقتتان صرفه جویی کنید. تنها در این صورت است که برای کار روی اهدافی که در موفقیت و سعادت شما نقش محوری دارند وقت کافی خواهید داشت و فقط در این صورت است که میتوانید به مدیریت زمان مطلوب برسید.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar