قدرت زمان: دستیابی سریع تر به اهداف

قدرت زمان: دستیابی سریع تر به اهداف
مجموع 5 از 2 رای

دستیابی سریع تر به اهداف

قدرت زمان: دستیابی سریع تر به اهداف

ابزارهای فکری مهمی وجود دارند که برای رسیدن به هر هدفی می توانید از آنها استفاده کنید. به کارگیری و استفاده از این ابزار به میزان زیادی قابلیت و توانایی تان را برای رسیدن به اهدافی که برای خود و کسب و کارتان مشخص کرده اید بهبود می بخشد. به ادامه مطلب توجه کنید تا با تعدادی از این ابزار ها آشنا شوید.

موانع را از سر راه بردارید.

موانعی را که بین شما و هدفتان قرار گرفته از سر راه بردارید. چه چیز مانع رسیدن شما به هدف تان است؟ چرا تاکنون به آن نرسیده اید؟ تمام موانع یا مشکلاتی را که فکر می کنید توانایی تان را برای رسیدن به هدفی که تعیین کرده اید محدود می کند روی کاغذ بنویسید. این موانع می توانند درونی باشند، یعنی موانعی که در درون شما وجود دارند. ممکن است خارجی باشند، یعنی موانعی که شرایط یا موقعیت دنیای اطرافتان آنها را به وجود آورده اند.

بعد از تعیین موانعی که سر راهتان قرار دارند، از میان آن ها مهم ترین مانع را مشخص کنید. مهم ترین مانعی که سر راه شماست و شما را از رسیدن به هدفتان محروم می کند کدام است؟ اراده کنید که فقط روی این مانع کار کنید و تمام ذهن تان را به آن معطوف کنید تا آن را از سر راهتان بردارید. پیتر دراکر می گوید:

«برای حل هر مشکل پیچیده ای معمولا یک مشکل بزرگ وجود دارد که ابتدا باید آن را حل کرد تا بشود بقیه را حل کرد».

وظیفه شما این است که بزرگ ترین مشکل یا مسئله ای را که برای شما محدودیت ایجاد کرده مشخص کنید و قبل از اینکه مشکلات و مسائل کوچک تر شما را از مسیرتان منحرف کنند تمرکزتان را روی حل آن معطوف کنید.

اقدام تعیین کننده را مشخص کنید:

تقریبا برای رسیدن به هر هدفی (خواه افزایش درآمد باشد یا دو برابر کردن فروش، یا کم کردن وزن) یا انجام هر کاری معمولا گام یا اقدامی وجود دارد که سرعت شما را برای حرکت از جایی که هستید به جایی که می خواهید برسید تعیین می کند. این گام گره یا تنگنای این فرایند است. توانایی شما در مشخص کردن و از میان برداشتن این گره یکی از مهم ترین روش ها برای کارآمدی و کارایی است، گامی که شما را سریع تر از هر گام دیگری به سمت هدف هدایت می کند.

قانون ۸۰ / ۲۰ را می توان به شیوه ای خاص در مورد عوامل محدود کننده به کار گرفت. در این مورد، قانون ۸۰/ ۲۰ می گوید ۸۰ درصد علل نرسیدن به هدف ها در درون خودتان یا شرکتتان نهفته است و تنها ۲۰ درصد عوامل محدود کننده مربوط به شرایط بیرونی یا محیط اطراف تان است.

نقطه شروع رسیدن به کارایی فردی این است که اول از همه هدف تان را مشخص کنید. دوم اینکه از خودتان بپرسید «مانع درونی من چیست؟» وقتی به درون تان رجوع می کنید معمولا بدون استثناء به ضعف تان در یک مهارت، ویژگی یا رفتار خاص می رسید که مانع اصلی شما برای رسیدن به یک هدف یا نتیجه خاص است. موضوعی که قبل از هر چیز باید به آن بپردازید همین است.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن