قدرت زمان : در کارهایتان مسئولیت پذیر باشید

قدرت زمان : در کارهایتان مسئولیت پذیر باشید
مجموع 5 از 1 رای

مسئولیت پذیر باشید

قدرت زمان : در کارهایتان مسئولیت پذیر باشید

مسئولیت کامل انجام کارهایی را که برای رسیدن به هدف تان ضروری هستند بپذیرید. با خودتان تکرار کنید: «اگر قرار است کاری انجام شود که به هدفم برسم، این فقط به من بستگی دارد.» برای شکست در رسیدن به هدف هایتان عذر و بهانه نیاورید. عدم موفقیت تان را توجیه نکنید و به دنبال توضیحات منطقی برای مشکلات و موانع نباشید.

در عوض مسئولیت کامل رسیدن به هدف تان را بپذیرید. کاملا به خودتان متکی باشید. نتیجه این کار جالب است. وقتی مسئولیت کامل رسیدن به هدف تان را می پذیرید، مردم به کمک شما می آیند و در راه رسیدن به هدفتان شما را راهنمایی می کنند. ولی وقتی عذر می آورید، دیگران را سرزنش می کنید و از آنها انتظار کمک دارید، آنها از شما فاصله می گیرند.

وقتی در وهله اول از خودتان توقع داشته باشید، نه تنها احتمال موفقیت تان بیشتر است بلکه حمایت های لازم را نیز به زندگی تان جذب می کنید. اگر برای رسیدن به هدف هایتان چشم شما به دیگران باشد، تقریبا همیشه ناامید خواهید شد.

با ایمان گام بردارید

وقتی به روشنی هدف تان را مشخص کردید، گام بعدی این است که وارد عمل شوید و شکست را برای خودتان غیرممکن بدانید. همانطور که تارو می گوید: «با اعتماد در مسیر رؤیاهایتان حرکت کنید.» طوری عمل کنید که دسترسی به هدف را اجتناب ناپذیر بدانید. فعالیت های روزانه تان را با دل و جان انجام دهید. هر کاری که انجام می دهید یا هر حرفی که به زبان می آورید طوری باشد که گویی موفقیت شما در رسیدن به هدفتان توسط قدرتی مافوق تضمین شده است.

هر روز کاری بکنید

هر روز قدمی در جهت رسیدن به هدف اصلی تان بردارید. “اندک اندک جمع گردد وانگهی دریا شود.” با نزدیک تر شدن هر روزه به هدف تان در نهایت به این ایمان و اعتقاد راسخ می رسید که هدفی که دنبال می کنید سرانجام دست یافتنی است. خلاصه کلام اینکه هر تعیین هدفی باید منتهی شود به تعیین اقدام های معین و ملموسی که می توانید برای رسیدن به آن هدف انجام دهید.

اگر هر روز یک کار انجام دهید، تفاوتی نمی کند که هدف چه اندازه بزرگ یا تا چه اندازه دور است، همین کار به شما انگیزه می دهد و شما را متمرکز نگه می دارد. این کار ذهن ناخودآگاه شما را تحریک می کند و فعال نگه می دارد. حرکت روزانه به سمت هدف به شما انرژی می دهد و اطمینان تان را افزایش می دهد.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن