قدرت زمان : تعیین ضرب الاجل 

قدرت زمان : تعیین ضرب الاجل 
مجموع 5 از 1 رای

تعیین ضرب الاجل

قدرت زمان : تعیین ضرب الاجل 

برای تمام کار های مهم ضرب الاجل تعیین کنید. از خودتان رکوردی باقی بگذارید و به دیگران بگویید در زمان معینی کاری را تمام خواهید کرد. به دنبال آن می فهمید که قول دادن به دیگران در شما انگیزه ایجاد می کند. همه ما برای وفای به عهدمان سخت تلاش می کنیم و از ناامید کردن دیگران پرهیز می کنیم. قول دادن به دیگران در مورد به انجام رساندن کاری تا زمانی معین اغلب از قول دادن به خودتان قدرت بیشتری دارد. تعیین مهلتی مشخص و روشن علاوه بر اینکه موجب می شود برای هدف یا کار مورد نظر در ذهن ناخوداگاه تان برنامه نویسی کنید، باعث می شود از درون به انجام کار تمایل پیدا کنید. وقتی برای خودتان ضرب الاجل تعیین می کنید ذهن ناخود اگاه تان میل تعلل و وقت کشی را سرکوب می کند.

جملات تاییدی مثبت داشته باشید

از قدرت جملات تاییدی مثبت برای برنامه ریزی حس اضطرار برای ذهن ناخودآگاه تان استفاده کنید. در شروع هر کار بزرگ مدام با خودتان تکرار کنید:
«همین الان این کار را شروع کن! همین الان این کار را شروع کن! همین الان این کار بکن!»

دابلیو کلمنت استون، پسر بچه یتیمی بود که در خیابان های شیکاگو روزنامه فروشی می کرد اما بعد از طریق راه اندازی شرکت بیمه به ثروت ۸۰۰ میلیون دلاری رسید. او در کتابش با عنوان «موفقیت از طریق بینش مثبت» نوشته است: تکرار جمله تاییدی مثبت «معطل نکن» عامل کلیدی رسیدن او از فقر به ثروت بوده. او با مقید بودن به این جمله یکی از ثروتمند ترین مردان جهان شد.

شرکت بیمه کمبایند اینشورنس در آمریکا با تمام شعبه هایی که در سراسر ایالات متحده و جهان دارد هر روز صبح قبل از شروع کار کارمندانش را مقید کرده دور هم جمع شوند و ۵۰ بار این جمله را با صدای بلند تکرار کنند. تکرار این عبارت تأثیر فوق العاده ای روی عاملان فروش و کارمندان این شرکت داشته است. حتی کارمندان آن بعد از تغییر شغل و رفتن از آن شرکت باز هم این عادت را حفظ کرده اند. خیلی از مردان و زنان موفق امروز در سراسر دنیا ریشه موفقیت شان را استفاده از راهنمایی های کلمنت استون و جمله معروف همین الان این کار را بکن!” می دانند. با استفاده از تکرار مدام جمله های مثبتی که خواسته هایتان را نشان می دهند آگاهانه با ایجاد تصاویر ذهنی در ارتباط با آن ها به هر نوع عادت ذهنی که دوست دارید برسید.

ذهن ناخودآگاه تان در مقطع زمانی معینی این جمله ها و تجسم های ذهنی را به عنوان دستورهای جدید می پذیرد و سپس این دستورات تبدیل به اصول و قوانین جدیدی برای زندگی تان می شوند. طولی نخواهد کشید که متوجه می شوید عمل کردن بر اساس حس اضطرار برایتان مثل نفس کشیدن ضروری است.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن