فکرتان را تغییر بدهید تا دنیای تان تغییر کند

فکرتان را تغییر بدهید تا دنیای تان تغییر کند
مجموع 5 از 2 رای

فکرتان را تغییر بدهید تا دنیای تان تغییر کند

فکرتان را تغییر بدهید تا دنیای تان تغییر کند

احتمالا مهم ترین قانون ذهنی، “قانون باور” است. این قانون می گوید: “آنچه را که با تمام وجود باور داشته باشید، به آن می رسید. شما آنچه را که می بینید باور نمی کنید، بلکه آنچه را پیشاپیش باور دارید می بینید.” شما در واقع دنیای تان را از پشت عینکِ باورها، نگرش ها، تعصب ها و برداشت های تان می بینید.

دکتر ویلیام جیمز، استاد دانشگاه هاروارد، گفت: “باور، واقعیت را رقم می زند. بزرگ ترین انقلاب در نسل من، کشف این نکته است که اشخاص با تغییر دادن برداشت های ذهنی خود می توانند دنیای بیرون شان را متحول سازند.”

تمام پیشرفت در زندگی، ناشی از تغییر دادن باورهایی درباره ی خود و امکانات شماست. رشد شخصی در اثر تغییر دادن باورهای خود درباره ی کارهایی که می توانید بکنید و باورهایی که چه کارهایی امکان پذیر است، حاصل می شود. آیا دوست دارید درآمد خود را دو برابر کنید؟ البته که دوست دارید! در اینجا سوالی مطرح می شود: آیا باور دارید که این کار امکان پذیر است؟ چگونه می خواهید درآمدتان را سه برابر بکنید؟ آیا فکر می کنید که این نیز امکان پذیر است؟

هر اندازه شک و تردید داشته باشید، اجازه بدهید از شما سوالی بکنم. از وقتی اولین کارتان را شروع کردید، آیا تا کنون درآمدتان را دو یا سه برابر نکرده اید؟ آیا در مقایسه با زمانی که شروع کردید درآمد به مراتب بیشتری ندارید؟ آیا قبلا به خود ثابت نکرده اید که می توانید درآمدتان را دو یا سه برابر بکنید؟

کاری را که قبلا انجام داده اید، باز هم می توانید انجام بدهید. کافی است که چگونگی آن را یاد بگیرید. خیلی ساده باید باور کنید که چنین چیزی امکان پذیر است.

تاپلئون هیل می گفت: “آنچه را که ذهن انسان بتواند تصور و باور کند، می تواند به آن دست یابد.”

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن