طرز فکر مایکروویوی

طرز فکر مایکروویوی
مجموع 5 از 5 رای

طرز فکر مایکروویوی

طرز فکر مایکروویوی

درک اثر مرکب، شما را از انتظار کسب نتایج آنی خلاص می کند؛ از این اعتقاد که موفقیت باید به همان سرعتی بدست آید که مثلا فست فود حاضر می شود، یا مثل عکسی که ۳۰ دقیقه ای چاپ می شود، یا تخم مرغ هایی که در مایکروویو می پزند، یا ارسال و دریافت سریع پیام کوتاه از طریق تلفن همراه. دست بردارید، قبول؟

به خودتان قول دهید که یکبار و برای همیشه، همه ی فکر و خیالات شبیه برنده ی بخت آزمایی شدن را رها کنید و با واقعیت رو به رو شوید، چون شما فقط داستان هایی را می شنوید که درباره ی آن یک برنده صحبت می کنند، ولی از آن میلیون ها نفر بازنده حرفی نمی زنند.

آن شخصی که می بینید به خاطر برنده شدن در یک شرط بندی یا جلوی دستگاه بخت آزمایی، بالا و پایین می پرد، چیزی از صدها باری که شکست خوره است به زبان نمی آورد. اگر با استقاده از ریاضی، احتمال برنده شدن و کسب یک نتیجه ی مثبت را حساب کنیم، با یک عدد خیلی کوچک که به صفر گرد می شود، رو به رو می شویم که نشان می دهد احتمال برنده شدن شما در حد صفر خواهد بود.

دانیل گیلبرت، روان شناس هاروارد می گوید، اگر هر ۳۰ ثانیه یک بازنده ی مسابقه را در تلویزیون نشان دهیم که در عوض، بگوید باختم، حدود ۹ سال طول می کشد تا کل بازنده های یک قرعه کشی را نشان دهیم.

وقتی شیوه ی کار اثر مرکب را فهمیدید، دیگر برای راه حل های سریع یا شانسی تلاش نخواهید کرد. خودتان را با این باورها گول نزنید که مثلا یک ورزشکار فوق العاده موفق زندگی اش را صرف هزاران ساعت تمرین های خیلی سخت و منظم نکرده است.

او برای تمرین کردن، صبح هال، خیلی زود از خواب بیدار می شود و در حالیکه دیگران از تمرین کردن دست می کشند، به تمرین مداوم ادامه می دهد. او با سختی های محض، سرخوردگی از شکست، تنهایی، سخت کوشی و ناامیدی مقابله می کند تا در نهایت به مقام اول می رسد.

من فقط می خواهم از اعماق وجودتان بدانید که تنها راه رسیدن به موفقیت از طریق انجام پیوسته ی کارهای معمولی، غیر جذاب، غیر مهیج و بعضی وقت ها نظم و ترتیب های سخت روزانه ای است که در طول زمان، مرکب شده اند.

در ضمن بدانید که نتایج مورد نظر، زندگی دلخواه و شیوه ی زندگی رویایی تان وقتی اتفاق می افتد که اثر مرکب را به خدمت بگیرید.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندکی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن