شناخت افراد کنترل گر:کسانی که اطلاعات کلی می دهند

شناخت افراد کنترل گر:کسانی که اطلاعات کلی می دهند
به این مقاله امتیاز دهید

اطلاعات کلی

شناخت افراد کنترل گر:کسانی که اطلاعات کلی می دهند

کنترل کننده متخصص دادن اطلاعات غلط است که عادت دارد با پنهان کردن بدگویی های بی اساسش به آنها شاخ و برگ دهد. (می گویند که…به نظر می رسد که ..‌ همه می دانند که …) بنا براین او به شما می قبولاند که فقط دارد چیزهایی را بازگو می کند که همه می دانند یا باید بدانند. این روش که او هیچوقت از کلمه (من) استفاده نمی کند به این دروغ که حرف هایش حقیقت دارد وزن بیشتری می دهد.
عمومیت دادن به اطلاعات آن را مستحکم تر و باورپذیرتر می کند، خصوصا این که منبع خبر ناشناخته می ماند چون کسی که اطلاعات را دریافت می کند به آن شک نمی کند و فراموش می کند از کجا این خبر را گرفته است . این چنین شایعاتی که منبع آنها مشخص نیست، زاده می شوند.
ژان نماینده فروش درهای ایمنی است، او همچنین کنترل کننده نوع دوم است که از نظر حرفه ای خیلی موفق است، چون بلد است با گفتن کلیات اثبات ناپذیر اشخاصی را که به دیدنشان می رود نگران کند.

((همه می دانند که امروزه ما دیگر امنیت نداریم… هیچ کس نمی تواند منزلش را از سرقت در امان بداند..‌شما هم حتما متوجه شده اید که پرخاشگری بیشتری نسبت به قبل در اطراف ما هست))

پس از ایجاد فضای ترس و وحشت ژان راحت تر می تواند محصولاتش را پیشنهاد کند و مشتری جدیدی به دست آورد که خیلی زود به خاطر این که به خوبی از او محافظت شده از او تشکر کند.

منبع: بازیچه ی دست دیگران نباشید (ژاک ریکارد)

سری مقالات بازیچه دست دیگران نباشید را دنبال کنید


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن