شناخت افراد کنترل گر : بی مسئولیتی در برابر رفتار

شناخت افراد کنترل گر : بی مسئولیتی در برابر رفتار
به این مقاله امتیاز دهید

بی مسئولیت

شناخت افراد کنترل گر : بی مسئولیتی در برابر رفتار

 در حالیکه به سادگی و بی دقتی تظاهر می کند ، پیام هایش را در پوشش رک و راست بودن منتقل می کند.(وای ببخشید از دهنم پرید، متاسفم) سخنی است که این کنترل کننده برای مخفی کردن ناراحتی ای که ، ظاهرا نادانسته با گفتن چیزی که نبایستی می گفت ، باعث آن شده خواهد گفت.
او مسئولیت حرفها و کارهایش را به گردن نمی گیرد.
کنترل کننده هرگز در موقعیتی نیست که احساس مسئولیت کند. اگر سعی کنید با آشکارا متهم کردن او به این که از کسی بدگویی می کند یا با تبدیل اظهارات موذیانه اش به بیاناتی صریح و دقیق ، چهره پنهان او را نشان دهید ، او بلافاصله خشمگین می شود و ممکن است اقدام به حمله متقابل کند.
) یک روز ژان رو دیدم . می دانید، به نظر می رسید با زنش خیلی مشکل دارد . شنیدم که همسرش از اینکه اجازه ابراز وجود از او گرفته شده و نمی تواند هیچ کاری را به تنهایی انجام دهد گله و شکایت می کند. به نظر من که ژان آدم خوبی است و زنش شانس آورده که چنین شوهری دارد.)
(به نظرتان شوهرش بیش از حد حسود نیست؟)
(چطور می توانید چنین چیزی بگویید؟ من هرگز چنین چیزی نگفتم! شما واقعا ذهن خرابی دارید که چنین نیاتی را به من نسبت می دهید. اوه بعضی آدمها واقعا زبانشان گزنده است!اگر به حرفشان گوش کنی، همه چیز را به هم می ریزند)
کنترل کننده با عوض کردن جهت سوالات و تکیه بر اصول کلی (که بر حسب موقعیت ساخته شده اند) یا ضرب المثل ها، بدون اینکه نقابش را بردارد به هدفش می رسد. او صریح صحبت نمی کند و کاری جز بازگو کردن شایعات عمومی یا چیزهای منطقی نمی کند.

منبع: بازیچه ی دست دیگران نباشید (ژاک ریکارد)

سری مقالات بازیچه دست دیگران نباشید را دنبال کنید


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن