شما دنیای خود را خلق می کنید

شما دنیای خود را خلق می کنید
مجموع 5 از 1 رای

شما دنیای خود را خلق می کنید

شما دنیای خود را خلق می کنید

شاید بزرگترین کشف در تاریخ انسانی قدرت ذهن شماست که تقریبا تمامی جنبه های زندگی شما را خلق می کند. همه چیز زندگی شما به شکل یک اندیشه، یک آرزو، یک خواسته یا امید و یا به شکل یک رویا شروع شده است. شما افکار خلاق دارید. افکار شما دنیایتان و همه ی اتفاقات زندگی تان را شکل می دهد.

همه ی ادیان، همه ی فلسفه ها، متافیزیک ها، روانشانسی ها به یک نکته اشاره کرده اند و آن اینکه: به آنچه بیشتر بیندیشید، همان می شوید. دنیای بیرون شما در نهایت بازتابی از دنیای درون شماست و آنچه را که فکر می کنید، به شما منعکس می کند. به هر چه پیوسته فکر کنید، صورت حقیقت پیدا می کند.

از هزاران انسان موفق پرسیده اند که اغلب اوقات به چه فکر می کنند. بیشترین جواب آنها این است که به خواسته هایشان فکر می کنند و اینکه چگونه به خواسته های خود برسند.

ناموفق ها و ناخشنودها، اغلب درباره ی آنچه نمی خواهند، فکر می کنند و حرف می زنند. درباره مسائل و نگرانیهایشان حرف می زنند و گناه ناکامی های شان را گردن دیگران می اندازند. اما موفق ها پیوسته درباره ی هدف های مورد نظرشان و آنچه بیش از هر چیز می خواهند فکر می کنند و درباره اش حرف می زنند.

زندگی کردن بدون هدف، شبیه رانندگی در مه غلیظ است. با تصمیم گیری درباره ی هدف هایتان، مه بلافاصله از بین می رود و شما در موقعیتی قرار می گیرید که از توانمندی های خود استفاده کنید. داشتن هدف های روشن و شفاف به شما این امکان را می دهد که پا بر پدال گاز زندگی خود بفشارید و شتابان در راستای تحقق بخشیدن به خواسته هایتان به حرکت در آیید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

 

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن