شما بهتر از آن هستید که می پندارید

شما بهتر از آن هستید که می پندارید
مجموع 5 از 2 رای

شما بهتر از آن هستید که می پندارید

شما بهتر از آن هستید که می پندارید

لوئیز هی، نویسنده ، معتقد است که ریشه های اغلب مسائل ما در زندگی ناشی از این احساس هستند که به “اندازه ی کافی خوب نیستیم.” دکتر آلفرد آدلر معتقد بود مردمان مغرب زمین احساس “حقارت” دارند که در کودکی شروع می شود و تا دوران بلوغ ادامه پیدا می کند.

بسیاری از اشخاص، به سبب باورهای منفی شان، که اغلب آنها اشتباه است، به نادرستی، هوش، استعداد، توانمندی، خلاقیت، یا مهارت های خود را کمتر از آنچه هست ارزیابی می کنند.

واقعیت این است که توانمندی های شما بیش از حدی است که بتوانید در طول عمرتان از همه ی آنها استفاده بکنید. هیچ کس از شما بهتر نیست. هیچ کس از شما باهوش تر نیست. اشخاص در نهایت در زمینه ها و اوقاتِ به خصوصی بهتر و باهوش تر هستند.

می توانید یک نابغه شوید

به گفته ی دکتر هووارد گاردنر، استاد دانشگاه هاروارد و کسی که پایه گذار مفهوم هوش چند گانه بود، هر کس دست کم ده هوش متفاوت دارد که در هر یک از آنها می تواند به شرایط نبوغ برسد.

متاسفانه، در مدرسه و دانشگاه تنها دو هوش را اندازه گیری می کنند: استعداد کلامی و دیگری استعداد ریاضی. اما شما می توانید در زمینه های هنر و طراحی، تجارت و بازرگانی، ورزش، نواختن موسیقی، آهنگ سازی، کنار آمدن با دیگران، شناخت خود، استفاده از شم، خلق آثار هنری، فیزیک و علوم در سطح نوابغ قرار بگیرید.

مسئولیتی که در قبال خود دارید این است که این باورهای محدود کننده را کنار بزنید و بپذیرید که شخصی توانمند و با استعداد هستید. شما برای رسیدن به عظمت، برنامه ریزی شده اید. شما صلاحیت و توانمندی هایی دارید که قبلا هرگز مورد استفاده قرار نگرفته اند. شما تجهیز به توانمندی ای هستید که می توانید با کمی تلاش در هر زمینه ای، به هر خواسته ای که دارید برسید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن