شما انتخاب می کنید، شما تصمیم می گیرید

شما انتخاب می کنید، شما تصمیم می گیرید
مجموع 5 از 4 رای

شما انتخاب می کنید، شما تصمیم می گیرید

احساسات خود را کنترل کنید

برای آنکه ذهن مثبت داشته باشید از انتقاد کردن، شکایت نمودن و یا محکوم کردن دیگران به خاطر کاری یا چیزی خودداری ورزید. هرگاه از کسی انتقاد می کنید، هرگاه از چیزی که آن را دوست ندارید شکایت می کنید یا کسانی را به خاطر کارشان محکوم می نمایند، احساس منفی بوده و خشم را در خود به وجود می آورید.

در این میان این شما هستید که ضرر می کنید. منفی بودن شما روی طرف مقابل کمترین تاثیری بر جای نمی گذارد. عصبانی بودن از کسی یعنی اینکه به او اجازه می دهید احساسات شما را کنترل کند و بر کیفیت زندگی شما تاثیر بگذارد. این احمقانه است.

به خاطر داشته باشید، همانطور که گری زوکوف در کتاب جایگاه روح می گوید: “احساسات مثبت قدرت می دهند، احساسات منفی قدرت را می گیرند.” احساسات مثبت خوشبختی، هیجان، عشق و اشتیاق به شما احساس قدرت بیشتری می دهند، به شما اطمینان خاطر می دهند. احساسات منفی خشم، رنجش یا سرزنش شما را ضعیف می کنند، شما را خصمانه، تحریک پذیر و ناخوشایند می کنند تا کسی نخواهد در پیرامون تان قرار بگیرد.

وقتی تصمیم می گیرید مسئولیت کامل در قبال خود، موقعیت موجود و آنچه را که برای تان اتفاق افتاده است بپذیرید، می توانید با اطمینان خاطر به کار و امور زندگی تان برسید. این گونه “حاکم بر سرنوشت خود می شوید و ناخدای روح و روان خود می گردید.”

شما انتخاب می کنید، شما تصمیم می گیرید

شما با تصمیماتی که گرفته یا نگرفته اید در موقعیت فعلی زندگی تان قرار دارید. اگر چیزی در زندگی تان وجود دارد که آن را دوست ندارید، مسئولیتش بر عهده ی خود شماست. اگر چیزی هست که از آن ناخشنود هستید، به خود شما مربوط است که برای تغییر دادن آن قدم های موثری بردارید و شرایط را به شکلی که مورد پسند شما باشد، تغییر بدهید.

شما بعنوان رئیس شرکت خدمات شخصی خود مسئول همه کارهایی هستید که انجام می دهید، مسئول همه ی نتایجی هستید که به دست می آورید. شما مسئول نتایج و پیامدهای اعمال و رفتار خود هستید. شما از آن جهت در شرایط امروز خود هستید که این را انتخاب کرده اید.

به مفهوم وسیع کلمه، شما امروز به اندازه ای در کارها مداخله دارید که تصمیم گرفتید، نه بیشتر و نه کمتر. اگر از درآمد جاری خود راضی نیستید، تصمیم بگیرید که درآمد بیشتری داشته باشید. آن را بعنوان هدف خود تعیین کنید، برنامه ای بریزید، دست به کار شوید و آن مبلغی را که مایلید، کاسبی کنید.

شما بعنوان رئیس زندگی خود، بعنوان معمار سرنوشت خود آزادید تا درباره خود تصمیم گیری کنید. شما رئیس هستید، شما مسئول هستید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن