شرکت ها در دوران نظم نوین

شرکت ها در دوران نظم نوین
به این مقاله امتیاز دهید

نظم نوین

شرکت ها در دوران نظم نوین

شرکت های نظم نوین در صنایعی مانند تولید، پزشکی یا حتی فناوری فعالیت نخواهند کرد.
قدرتمند ترین شرکت ها در زمینه ی آموزش و اطلاعات خواهند بود (به ویژه شرکت هایی که به افراد و شرکت ها کمک می کنند تا هجمه ی شدید اطلاعاتی را که در معرضش قرار دارند تحلیل کنند)
همانطور که چندی پیش مدیر عامل شرکت بنز دیتر زیچه اعلام کرد:
۸۰ درصد از رفت و آمد های شهری در آینده حذف خواهند شد و سیستم های اطلاعاتی جای آنها را خواهند گرفت . بنابراین آلودگی هوا نداریم. تصادف به حداقل خواهد رسید. رقیبان ما دیگر شرکت های تولید خودرو نیستند بلکه شرکت هایی مانند اپل، سیسکو و گوگل. در چند سال آینده نرم افزار و اطلاعات همه چیز را خواهد بلعید.
شرکت های بیمه به دو دلیل از بین خواهند رفت : اول کاهش فعالیت های فیزیکی و دوم پیش بینی بسیار دقیق سیستم های هوش مصنوعی از آینده.
از زمانی که ماشین های خودران یا هوشمند وارد بازار شوند چهره ی شهر تغییر خواهد کرد. مردم نیازی به دریافت گواهینامه ندارند و دیگر نیازی به پارکینگ ها نخواهد بود. اخبار وحشتناک تصادفات را دیگر نخواهیم شنید و چهره ی شهر تفاوت بسیاری خواهد کرد.
با پیشرفت تکنولوژی برق ارزانتر می شود و مصرف آب در صنایع به حداقل می رسد و بدین ترتیب مشکل آب آشامیدنی حل خواهد شد.
بررسی سلامت افراد به وسیله ی گوشی های موبایل امکان پذیر می شود و سلامت ارزان می شود.
گوشت مصنوعی که وارد بازار می شود جایگزین دامداری شده و زمین های کشاورزی که برای تغذیه ی دام ها مورد استفاده قرار می گیرند آزاد می شوند.
این شرکت های عصر جدید و افرادی که برای این شرکت ها کار می کنند باید نوآوری بیشتر داشته باشند، سریع تر تغییر کنند و خواهان ریسک پذیری باشند.
همچنین باید هوشمندتر باشند چون سرعت تغییر در حال حاضر بسیار بالاست و زیرکی به تنهایی کافی نخواهد بود. همان طور که گفتیم، واکنش سریع به تنهایی کافی نخواهد بود.
باید روندها را پیش بینی کنید و جزو اولین افرادی باشید که بر اساس روندها حرکت می کنند.
خلاقیت ، پادشاه دنیای آینده خواهد بود و ایده ها عامل پیش برنده ی خلاقیت. ایده هایی که به شما اجازه می دهند تا در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است از موفقیت لذت ببرید.

منبع: احتیاط در ریسک کردن است (رندی کیج)

سری مقالات احتیاط در ریسک کردن است را دنبال کنید.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن