شتابدهنده آواتک

شتابدهنده آواتک
مجموع 5 از 4 رای

نوآوری، خلاقیت، ایده‌پردازی، استارت آپ، شتاب‌دهنده و … واژه‌هایی هستند که این روزها در فضای کسب و کار آنلاین زیاد به گوش می‌رسند.

شتابدهنده یعنی چی؟

شتاب‌دهنده‌ها با ارایه خدمات مربی‌گری برای یک شرکت نوپا، درصدی از مالکیت آن را در اختیار گرفته (معمولا بین ۴ الی ۱۰ درصد) و در مقابل به گردانندگان پروژه آموزش‌های لازم و خدماتی در مسیر ارزش آفرینی سریعتر و برای کسب موفقیت بهتر را خواهند داد.

دیروز ۲۰ آذر ۹۶ به اتفاق تیم برنامه‌‌ی اینترنتی ایده‌پردازان به کارخانه‌ی نوآوری سری زدیم تا با شتاب‌دهنده‌ی آواتک و تیم‌های مستقر در آنجا گفتگو کنیم.

آواتک شتابدهنده‌ی کسب و کارهای نوپا است که با بودجه‌ای که در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و دوره‌های آموزشی که برگزار می‌کند به شکل‌گیری آن کمک خواهد کرد. آواتک درباره‌ی هدف و ماموریت خود اینگونه می‌گوید: ما تلاش خود را می کنیم تا بستر مناسبی را برای تبدیل ایده‌های جوانان کشورمان به کسب و کار فراهم کنیم و پس از تبدیل ایده جوانان به کسب و کار، زمینه جذب سرمایه و بالندگی و توسعه استارتاپ های ایرانی را فراهم آوریم.

در زیر گزارشی تصویری از آنچه در برنامه اینترنتی ایده‌پردازان خواهید دید را به نمایش می‌گذاریم.

اما آنچه که در این گزارش به آن می‌پردازیم، شکل‌گیری چنین فضایی برای کسب و کارها و جوانان صاحب ایده است. در شرایط سخت اقتصادی اکنون و عدم پشتوانه‌ی مالی و آموزشی برای جوانان، آواتک می‌تواند روزنه‌ی امید باشد.

آرش سروری در این قسمت از برنامه با ایمان داودیان مدیر فضای کاری مشترک زاویه و ایران سیدرئیسی سرپرست برنامه‌های آواتک و مدیران سایر کسب وکارها گفتگو خواهد کرد.

آواتک در یک نگاه همانند کتابخانه‌ی عمومی کسب و کار آنلاین است که هر گوشه از آن به فعالیت‌های چند نفره‌ی گروهی اختصاص دارد.

این قسمت از برنامه‌ی اینترنتی ایده‌پردازان به زودی پخش خواهد شد که لینک آن در همین سایت و سایت آپارات قرار می‌گیرد.

برچسب ها:

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
نیلوفر محسنیتهرانی Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
تهرانی
تهرانی

شدیدا منتظر تماشای این قسمت از برنامه هستم.

نیلوفر محسنی
نیلوفر محسنی

به زودی پخش خواهد شد.