سه حالت اصلی بدن

سه حالت اصلی بدن
مجموع 5 از 2 رای

سه حالت اصلی بدن

سه حالت اصلی بدن

اگرچه کلی حالت متفاوت است که می توانید به خود بگیرید، اما همیشه یکی از حالت ها را به بقیه ترجیح می دهید. ممکن است انتخاب کنید که بنشینید، بعضی ترجیح می دهند بایستند و بعضی دیگر شاید تمایل داشته باشند وقت شان را دراز بگذرانند.

ممکن است آنقدر با یک حالت خاص عجین شوید که افرادی که شما را خوب می شناسند از فاصله ای دور از روی حالت بدن تان شما را تشخیص دهند. حالت بدن، سرنخی از هویت شماست و دری به روی شخصیت و ویژگی های تان می گشاید.

بعنوان مثال کسی که بدنش را راست و صاف نگه می دارد، خلق و خویی متفاوت از کسی دارد که همیشه قوز می کند.

سه نوع حالت اصلی بدن عبارتند از:

  • ایستادن
  • نشستن
  • دراز کشیدن

با قرار گیری در یکی از حالت های این فهرست کوتاه، می توانید حس و حال و خلق و خوی خود را با حالت بدن و وضعیت قرار گیری سر و دست ها و پاها نشان دهید. کسانیکه قوز می کنند و خموده اند، بی حوصله و بی علاقه یا بی اعتماد به نفس به نظر می رسند. کسانیکه بدن خود را صاف و مستقیم نگه می دارند، مشتاق و پرانرژی و هوشیار جلوه می کنند.

ایستادن

بعضی از افراد از ایستادن لذت می برند. این حالت آنها را قادر می سازد تا سریع تر از هنگامی که مجبورند از روی صندلی یا تختخواب به زور، بلند می شوند؛ عمل کنند و سرعت تفکرشان نیز بیشتر می شود. در مهمانی های غیر شرقی و دیگر مراسم های مشابه، مردم تمایل دارند که بایستند.

به این شکل می توانند به سمت کسانی بروند که می خواهند با آنها صحبت کنند و از کسانی که ترجیح می دهند گرفتارشان شوند دوری کنند.

از آنجا که رفتن به سوی کسی یا دوری کردن از او در حالت ایستاده راحت تر است، این حالت را فعال تر از حالت نشستن یا دراز کشیدن می دانند. شرکت کنندگان در جلسات، اغلب می ایستند. دلیل این مسئله این است که مردم در حالت ایستاده نسبت به حالت نشسته سریع تر می اندیشند و تصمیم های مناسب تری اتخاذ می کنند. این همان حالت آماده باش است.

نشستن

بدن در حالت نشسته، نسبت به حالت ایستاده، انرژی کمتری دارد؛ چراکه از وسط خم شده است و وقتی فرد حتی اندکی احساس خستگی کند به راحتی مانند یک گل پژمرده روی کمر یا صندلی ولو می شود. نشستن در مقایسه با ایستادن حالت راحت تری است. در این وضعیت فشار از روی ران و پاها برداشته می شود.

اگر خسته باشید به طور ناخودآگاه روی صندلی به عقب تکیه می دهید و می گذارید پاها و دست های تان آویزان و سرتان رو به عقب خم شود. این حالت قطعا نشان می دهد که بی نهایت خسته اید. در مواقع دیگر صاف می نشینید و آماده ی اقدامید. پشت تان صاف است، رو به جلو نشسته اید و جدی به نظر می رسید.

اگرچه در حالت نشسته می توانید بهتر فکر کنید، اما مراقب باشید برای مدتی طولانی در این وضعیت نمانید؛ چراکه منجر به تحلیل نیرو و حالت افسردگی در شما می شود. صاف نشستن نشان می دهد فکر شما روی همان لحظه و مکانی متمرکز است که در آن قرار دارید و برای تصمیم گیری درباره ی یک عمل یا پیش برد آن آماده اید.

دراز کشیدن

اگر می خواهید لحظاتی را غرق در اندیشه و آرامش و تفکر بگذرانید، احتمالا نیاز دارید که دراز بکشید. در این حالت می توانید با احساسات خود تماس برقرار کنید. دراز کشیدن حالتی تسلیم آمیز است.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن