سرنوشت بازارهای سرمایه گذاری

سرنوشت بازارهای سرمایه گذاری
به این مقاله امتیاز دهید

سرمایه-گذاری

سرنوشت بازارهای سرمایه گذاری

وقتی استخراج مواد معدنی را از شهاب سنگ ها در فضا شروع کنند ممکن است قیمت طلا به ۲۰۰ دلار در هر اونس کاهش پیدا کند!
بالاخره گروهی ریسک سرمایه گذاری روی استخراج مواد معدنی در خارج جو را می پذیرند. شرکت پلنتری ریسورسیز که از جمله سرمایگذارانش جیمز کامرون و بچه های گوگل هستند چند وقتی است که وارد این بازی شده اند. و شاید فناوری ای را طراحی و تولید کنند که به آنها اجازه دهد تا فلزات گران بهای استخراج شده از خارج جو را با قیمتی ارزان تر از فلزات گران بهایی که روی زمین استخراج می شوند به زمین بازگردانند.
این مساله فورا روی بازارهای فلزات گران بها تاثیر می گذارد.
همین مساله در باره ی املاک و مستغلات هم رخ خواهد داد . آن ملکی که در نزدیکی ساحل اقیانوس دارید فقط به این دلیل بهایش بیشتر می شود که زمین بیشتری در کنار اقیانوس ایجاد نمی کنند. ولی وقتی فروش ملک در کف اقیانوس را شروع کنند بازار تعدیل خواهد شد!
وقتی فروش زمین و خانه شراکتی در کره ی ماه را شروع کنند بازار مجدد تغییر خواهد کرد. و یادتان باشد این اتفاقات قرار نیست قرن بعد رخ دهند. برخی از این موارد در کمتر از یک دهه ی آتی رخ می دهند. ریچارد برانسون و شرکت ویرجین که متعلق به اوست در سال ۲۰۱۳ اعزام گردشگر به فضا را شروع کردند
آنچه موجب می شود احتیاط جدید در ریسک پذیری باشد ریسک حساب شده بر مبنای اطلاعات بی نقص و فرضیات هوشمندانه است . این بدین معنی نیست که فقط به خاطر اینکه ریسکی کرده باشید ریسک کنید.
بنابراین همینطور که سبد سرمایه گذاری خود را آماده می کنید چند دستور ساده را با شما درمیان می گذاریم.
۵۰ درصد سرمایه ی خود را به سرمایه گذاری های بدون ریسک یا با سود پایین تخصیص دهید.
در این صورت از نظر تئوری پولتان را از دست نمی دهید. ولی البته این را هم می دانیم که این مسئله قطعیت ندارد.
حساب پس انداز یا گواهی سپرده با ضمانت دولت از جمله ی این سرمایه گذاری هاست . فلزات گرانبها را هم می توان در این دسته قرار داد.
بسیاری از سرمایه گذاران خبره از این دسته دوری می کنندچون دنبال بازده های بالاترند ولی به همین دلیل بود که خیلی ها در دوران حباب دات کام تمام دارایی خود را از دست دادند

منبع: احتیاط در ریسک کردن است (رندی کیج)

سری مقالات احتیاط در ریسک کردن است را دنبال کنید.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن