سراغ افراد درست بروید

سراغ افراد درست بروید
مجموع 5 از 1 رای

افراد-درست

سراغ افراد درست بروید

وقتی کالایی کمیاب می شود، ارزشش افزایش می یابد. وقتی کالایی زیاد عرضه می شود، ارزشش کاهش می یابد. وقتی مشکلی به وجود می آید، مردم از صمیم قلب برای حل آن پول میدهند. بنابراین بگردید ببینید چطور می توانید کاری کنید تا این شرایط به موفقیت و کامیابی بیشتر در زندگی شما منجر شوند.
رفع مسئولیت: من نه وکیلم و نه برنامه ریز مالی و مشاوره ی حقوقی یا سرمایه گذاری هم نمیدهم. لطفا مشاوران حقوقی و مالی خوبی پیدا کنید که بتوانند شما را در راه اهدافتان برای خلق ثروت کمک کنند.
من مربی موفقیت هستم. تنها مدرکی هم که می توانم ادعایم را با آن ثابت کنم این است که با وجود اخراج از دبیرستان، پولدار شدم. به شما مفاهیم و ایده هایی را یاد می دهم که می توانید در کنار توصیه ی مشاوران تان به کار ببندید و اولین قانونم برای خلق ثروت این است که: اگر می خواهید پولدار شوید، از افراد بی پول مشاوره ی مالی نگیرید.
چند سال پیش، پول خیلی زیادی بابت شرکت در یکی از کنفرانس های سرمایه گذاری در کالیفرنیا دادم. یکی از آن کنفرانسهایی بود که هر ۹۰ دقیقه یک سخنران می آمد و محصولی را تبلیغ می کرد. به این صورت که در ۳۰ دقیقه اول سعی می کردند محصولی را به شما بفروشند و سپس ۶۰ دقیقه ی بعدی در بیرون سالن سمینار محصول شان را می فروختند. در بین حاضران، یک خانمی توی کار املاک و مستغلات بود که در حوزه ی خرید سهام های زیر ۵ دلار فعالیت می کرد، همینطور یک ناشر که توی کار چاپ خبرنامه ی سرمایه گذاری بود، معامله گر فارکس و افراد زیادی دیگری حضور داشتند. در دو روز از این برنامه ی چهار روزه شرکت کردم و پیش از روز سوم بود که به این نتیجه ی شگفت انگیز رسیدم هیچ کدام از کارشناسانی که در این کنفرانس سخنرانی کردند درآمدشان از من بیشتر نیست. بنابراین هواپیمایم را خبر کردم و به خانه برگشتم. شما هم باید امور مالی تان را به همین شیوه مدیریت کنید. متصدی بانک می تواند درباره ی نوع حساب موردنیازتان توصیه های مفیدی به شما ارائه دهد ولی خودش حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار دلار در سال در آمد دارد. بنابراین از او انتظار نداشته باشید به شما راه و روش میلیونر شدن را بگوید.
حسابدارتان می تواند راهبردهای قطعی در زمینه ی کاهش بدهی مالیاتی ارائه کند ولی خودش استقلال مالی زیادی ندارد و نباید از او انتظار داشته باشید به شما یاد بدهد چطور به هدفتان برسید. همین موضوع درباره ی برنامه ریزان مالی، دلالان بورس و فک و فامیلهای شما صدق می کند.
بازنشستگی
اینکه از دولت تان انتظار داشته باشید برای بازنشستگی شما کاری کند مثل این می ماند که از هانیبال لکتر برای چیدمان منوی غذا مشاوره بگیرید. به آمار و ارقام دولت و پیش بینی اینکه در زمان بازنشستگی چقدر پول دارید توجهی نکنید. تمام کلاهبرداری های هرمی چنین بازگشت سرمایه ای را وعده میدهند.

منبع: احتیاط در ریسک کردن است (رندی کیج)

سری مقالات احتیاط در ریسک کردن است را دنبال کنید.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن