زبان بدن: همه چیز در کف دست شماست

زبان بدن: همه چیز در کف دست شماست
مجموع 5 از 5 رای

کف دست

زبان بدن: همه چیز در کف دست شماست

تحقیقات علمی نشان می دهد که مغز بیشترین پیوند عصبی را با دست ها دارد. دستان شما ناخودآگاه نگرش تان را به مکان، یا موقعیت یا شخصی دیگر نشان می دهد. شیوه ی قرار گیری دست های تان، چگونگی مالیدن آنها به هم و شیوه ی ور رفتن با انگشتان به هر کس که به شما توجه کند، احساسات واقعی شما را می گوید.

به شیوه ی حرکت دست تان هنگام سلام و خداحافظی و هنگامی که با کسی به توافق می رسید، دقت کنید. قبل از آنکه متوجه شوید دستان شما نکته ای را که می خواهید بیان کنید به تصویر می کشند و در نشان دادن صداقت یا ناراحتی شما موثرند.

فرقی نمی کند که در حال ابراز عشق باشید یا عصبانیت، لذت را نشان دهید یا نفرت، در هر صورت دستان شما در بردارنده ی پیام شماست.

آزمایش های متعددی برای ثبت شیوه ی واکنش مردم به حرکات دست انجام داده اند. تحقیقات نشان می دهد زمانی که گوینده کف دستش را رو به بالا می گیرد، اکثر شنونده ها واکنش مثبتی به سخنان او نشان می دهند.

وقتی گوینده همان پیام را با کف دست های رو به پایین بیان می کند، میزان واکنش مثبت شنونده ها تا حد چشم گیری افت می کند و وقتی او انگشتش را مستقیما به سمت شنونده می گیرد، عملا دیگر واکنش مثبتی وجود نخواهد داشت. در این حالت شنونده به گوینده واکنش منفی نشان می دهد، با آنچه می گوید مخالفت می کند و درباره ی او قضاوت های شخصی می کند.

کف دست باز

دست باز از قدیم قابل اعتماد بودن را نشان داده است. این حالت مثبت است و به برقراری رابطه ی دوستانه با دیگران کمک می کند. دستان باز حالتی مطیعانه و غیر تهدیدآمیز دارد. دفعه ی بعد که از کنار یک گدای خیابانی در حال التماس و خواهش می گذرید، به وضعیت دست های تان دقت کنید. به احتمال زیاد کف دستانش را رو به بالا گرفته است.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن