IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
زبان بدن

زبان بدن : نمایش مالکیت

زبان بدن : نمایش مالکیت

چه در حال محافظت از اموال خود باشید، چه حاکمیت یا فرمان برداری خود را به نمایش بگذارید، در هر صورت نحوه ی اشغال کردن فضای تان بیانگر نگرش شماست. وقتی به چیزی دست می زنید انگار می گویید: “این مال من است” و زمانی که از چیزی روی برمی گردانید، مثل این است که می گویید: “نه ممنون”.

وقتی دست های تان را برای هدایت و راهنمایی یک فرد بکار می برید، در واقع او را کنترل می کنید. وقتی آنچه را که متعلق به خود می دانید لمس می کنید، رفتارتان سلطه آمیز می شود. وقتی فردی را با دست راهنمایی می کنید یا او را با گذاشتن دست تان بر پشتش هدایت می کنید یا هنگامی که نزدیک به همسر خود می ایستید و دست خود را روی قسمت بالای بازویش می گذارید، نشان می دهید که آن بخش از دارایی متعلق به شماست.

ویکتوریا بکهام و کاترین زتا جونز، استاد ژست مالکیت زنانه اند. وقتی در کنار شوهران خود می ایستند و یک دست را روی سینه یا بازوی او می گذارند، محال است پیغام این حرکت را متوجه نشوید که می گوید آن مرد متعلق به آنهاست. اموال خصوصی!

گذاشتن دست روی یک شی، نشانه ی رابطه ی مالکیت با آن است. حتی اگر واقعا صاحب آن شی نباشید، با لمس آن رابطه ی سلطه آمیز با آن برقرار می کنید. و در این حالت نشان می دهید که حتی اگر آن شی با شما تعلق ندارد، اما دست کم از لحاظ روان شناسی، صاحب یا اختیاردار آنید.

یکی از دوستانم، به تازگی اولین ماشینش را خریداری کرد. او برای جمع کردن پول آن سخت کار کرده و مدت ها پس انداز کرده بود و به اتومبیلش با شماره ی اختصاصی و چرخ های آلیاژی آن بی نهایت افتخار می کرد. یک روز به منزل ما آمد و از من خواست تا از او در کنار ماشینش عکس بگیرم. در عکس اول، دستش را روی کاپوت آن گذاشت و در عکس دوم به درش تکیه داد. هر دو موقعیت بیانگر رابطه ی قوی او با اتومبیلش و حس مالکیت واقعی اش به آن بود.

لمس یک فرد یا شی، به صورت غیر مستقیم وجود رابطه ای بین شما و آن فرد یا شی را نشان می دهد. شما می توانید با علم به این موضوع، کسی را بترسانید یا بر او مسلط شوید، یا وقتی فردی سعی می کند به همان صورت شما را بترساند یا کنترل کند، قضیه را بفهمید. این ترساندن به خصوص زمانی اتفاق می افتد که کسی چیزی را که متعلق به شماست لمس می کند.

اگر کسی را که نمی شناسید به خانه یا دفتر شما آمد، می توانید با تکیه بر چارچوب در، با حالتی مدعیانه، مالکیت و تسلط خود را نشان دهید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar