زبان بدن : راست ایستادن و حفظ مواضع خود

زبان بدن : راست ایستادن و حفظ مواضع خود
مجموع 5 از 1 رای

زبان بدن

زبان بدن : راست ایستادن و حفظ مواضع خود

داشتن یک موقعیت بالاتر، قدرتی ضمنی را با خود به همراه دارد. این درباره ی افراد بلند قد هم صدق می کند. آنها به دلیل قد بلندشان خود را سزاوار احترام می دانند. دیگران باید به آنها از پایین به بالا نگاه کنند و آنها نیز به دلیل وضعیت فیزیکی شان از بالا به پایین به دیگران نگاه می کنند.

بعضی افراد به جهت بلندتر بودن از دیگران احساس راحتی نمی کنند و در نتیجه دولا می شوند یا قوز می کنند. آنها خود را از لحاظ سایز و قامت کوچک می کنند و به این شکل اقتدارشان را از دست می دهند. دیگرانی که طبق این عبارت تخصصی و متداول در زبان، “به مبارزه ی قدها دعوت شده اند”، باید خود را بلندقد و درشت نشان دهند. آنها این کار را با نحوه ی ایستادن و حفظ مواضع خود انجام می دهند.

کسی که با پاهای استوار و محکم در جای خود می ایستد، خود را سزاوار احترام و قدرت می داند. یک تنه ی راست و صاف با وزنی که به تساوی بین پاها تقسیم شده است، احترام را می طلبد. وقتی بدن شما در این موقعیت قرار می گیرد، به نظر آماده می آیید و بی صبرانه منتظر شروع کارید و در نتیجه مردم به حرف شما گوش می دهند. در این حالت مطمئن و متعهد به نظر می رسید و بدن شما انرژی تان را منعکس می کند. با این همه، از اینکه بیش از حد خشک و جدی به نظر آیید، بر حذر باشید.

برای تجربه ی حس تسلط، این تمرین را در هر دو موقعیت نشسته و ایستاده انجام دهید:

فرد دیگری را تصور کنید که شما را به چالش می کشد. این چالش می تواند مصاحبه یا جلسه ی ارزشیابی باشد.

پاهای خود را به اندازه ی عرض شانه باز کنید و آنها را استوار و محکم روی زمین قرار دهید.

انعطاف پذیری و مچ پاها را حفظ کنید تا سفت و خشک نشوید.

سر را راست و صاف نگه دارید و ارتباط چشمی با دیگران را حفظ کنید.

اجازه دهید بازوان و دست ها قابل دیدن باشند (یا اینکه اگر ایستاده اید، دست ها را پشت خود نگه دارید).

سینه تان را گشاده نگه دارید.

هنگام گوش دادن، دهان خود را بسته نگه دارید.

از شکم نفس بکشید. این کار شما را روی زمین نگه می دارد و پایگاه محکمی برایتان فراهم می کند که می توانید از آنجا حرکت کنید. بدن خود را در حالات خاصی قرار دهید و موقعیت خود را تعیین کنید.

قبل از صحبت فکر کنید.

به خود یادآوری کنید که چگونه می خواهید دیده شوید.

به طرف مقابل عکس العمل نشان دهید.

شانه های خم شده و سینه ی فرو رفته و دست هایی که در وضعیت برگ انجیر (مانند دست فوتبالیست ها در زمان پنالتی) از میانه ی بدن تان محافظت می کنند، پیام هایی حفاظتی اند و نشان می دهند که به طور ناخودآگاه حالت دفاعی به خود گرفته اید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن