IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
زبان بدن

زبان بدن: درک تاثیر حریم شخصی

زبان بدن: درک تاثیر حریم شخصی

اگر تا به حال در خیابان اصلی به غریبه ای برخورد کرده باشید، در ساعت ازدحام مترو در اثر فشار جمعیت له شده باشید یا در مهمانی به زور به روبوسی مجبورتان کرده باشند، تجاوز به حریم شخصی تان را تجربه کرده اید. اگر کسی بیش از حد به شما نزدیک شود، برای تان کمی مشمئز کننده است؛ مگر اینکه خودتان از او خواسته باشید.

نحوه ی اشغال فضای شخصی و حرکت کردن در آن، بر نگرش و احساسات شما و دیدگاه دیگران به شما تاثیر گذار است. افرادی که می دانند بدن خود را نسبت به دیگری در چه حالتی قرار دهند، کنترل تعامل را در دست دارند. آنها می دانند چه زمانی صمیمی و نزدیک باشند و چه زمانی عقب بکشند.

همچنین می دانند میان زمانی که آنقدر نزدیک به فردی می ایستند که نفس او را حس می کنند و زمانی که آنقدر دور از او می ایستند که برای دیدن یکدیگر مجبورند از گوشه ی چشم به هم نگاه کنند، چه تفاوت های معنایی وجود دارد. با علم به اینکه کجا و چگونه نسبت به فرد دیگر قرار بگیرید، می توانید آگاهانه دیدگاه آن فرد را نسبت به خود کنترل کنید.

مسائل مربوط به قلمرو و حریم فقط منحصر به تربیت و طرز رفتار نیست. متجاوزان خارجی و باندهای تبهکاری رقیب و سارقان گردن کلفت و راننده های پرخاشگر همه می دانند که تجاوز آنها به قلمرو دیگری ممکن است با درجات مختلفی از مقاومت روبرو شود.

جانور شناس، دزموند موریس، انسان ها را رقابت جو و به همان میزان اهل مشارکت می داند. از آنجا که انسان ها برای کسب تسلط و قدرت تلاش می کنند، بایستی نظام هایی برای جلوگیری از هرج و مرج برپا شوند. محیطی با قلمروهای مشخص که در آن هر کس حریم دیگری را می شناسد و به آن احترام می گذارد، نمونه  یک نظام مشارکتی است.

می گویند هر کس پادشاه قصر خودش است. بعنوان پادشاه حاکم، قصر شما چه آپارتمانی در دل شهر، چه خانه ای روستایی و چه ماشین تان باشد، می دانید که حق دارید در قلمرو خود فرمانروا باشید و هر فرد دیگری نیز حق دارد در قلمرو خود حاکم باشد. وقتی کسی بدون دعوت وارد حریم شما می شود، ممکن است کمی عصبانی شوید. طرف متجاوز چه هواپیماهایی جنگنده باشند که از بالا حمله می کنند و چه مادری که سرزده وارد اتاق پسر نوجوانش می شود، به هر حال فردی که حریمش مورد تجاوز قرار گرفته است احتمالا پاسخ متقابل خواهد داد.

ممکن است در یک محیط، کاملا احساس اطمینان و راحتی و آرامش داشته باشید؛ ولی وقتی وارد محیط دیگری می شوید، احساسات شما تغییر می کند. تصور کنید که در دفتر خود مشغول به کارید، احساس راحتی می کنید و پیرامون تان تحت کنترل شماست، چراکه در فضایی آشنا حضور دارید. سپس به دفتر رئیس احضار می شوید و ناگهان سطح آرامش تان تغییر می کند. در این فضا قلمرو کس دیگری ست، پس زبان بدن شما بدون آن که متوجه شوید به حالت فرمان بردار در می آید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

۰ ۰ vote
Article Rating

مطالب مرتبط

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments