IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
زبان بدن

زبان بدن: با قدرت ضربه زدنِ دست ها

زبان بدن : با قدرت ضربه زدنِ دست ها

گاهی اوقات موقع صحبت آنقدر هیجان زده می شوید که اگر دقت کنید می بینید دست تان را مانند صلاح سرد بالا و پایین می برید و ضربه می زنید. خوشبختانه به جای اینکه به شخص یا شیئی ضربه بزنید، فقط به هوا مشت می کوبید.

در این حالت بهتر است که مخاطب تان شما را جدی بگیرد، چرا که این حرکت نشان می دهد در آن لحظه احساسات شما فوق العاده شدید است و هیچ جر و بحث و مخالفتی را نمی پذیرید. به زبان دیگر، اصلا با کسی شوخی ندارید.

برای اینکه هنگام صحبت اقتدار خود را نشان دهید و بر قاطعیت خود در از میان برداشتن موانع تاکید کنید، دست خود را مانند تیغه ی تبر به پهلو، طوری قرار دهید که انگشتان تان به هم چسبیده باشند. سپس با دست تان ضربات محکمی رو به پایین وارد کنید. در این حالت بازو و دست تان مانند ساطور قصابی عمل می کند و وای به حال کسی که سر راه شما قرار گیرد!

وقتی با حرف های کسی مخالف هستید یا او را رد می کنید، انجام حرکت قیچی بسیار مناسب است. هر دو ساعد خود را به حالت ضربدری در جلوی بدن بِبَرید و با دستان تان حرکاتی بر شی رو به بیرون انجام دهید. در این حالت نشان می دهید که خواستار قطع مکالمه اید و دیگر نمی خواهید چیزی بشنوید.

وقتی پسر نوجوانم، مکس، نهایت سعی اش را کرد تا مرا متقاعد کند به او اجازه دهم تنهایی به دور دنیا سفر کند، نظرم به هیچ عنوان عوض نشد. بحث های پر شور او با فهم مادرانه ی من مقابله می کرد.

نه تنها به حرف هایم به او “نه” گفتم، بلکه همه ی حرکاتم پیشنهاد او را رد می کرد. وقتی داشتم حرکت قیچی را هم زمان با تکان دادن انگشتانم انجام می دادم، دخترم کریستینا در حالی به بحث ما وارد شد که کف دستانش را رو به پایین گرفته و با حالتی آرامش بخش دستانش را بالا و پایین می آورد. این کار او باعث شد تنش بین ما کمتر شود و کمی آرام تر شویم.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar