زبان بدن: با قدرت ضربه زدنِ دست ها

زبان بدن: با قدرت ضربه زدنِ دست ها
مجموع 5 از 6 رای

زبان بدن

زبان بدن : با قدرت ضربه زدنِ دست ها

گاهی اوقات موقع صحبت آنقدر هیجان زده می شوید که اگر دقت کنید می بینید دست تان را مانند صلاح سرد بالا و پایین می برید و ضربه می زنید. خوشبختانه به جای اینکه به شخص یا شیئی ضربه بزنید، فقط به هوا مشت می کوبید.

در این حالت بهتر است که مخاطب تان شما را جدی بگیرد، چرا که این حرکت نشان می دهد در آن لحظه احساسات شما فوق العاده شدید است و هیچ جر و بحث و مخالفتی را نمی پذیرید. به زبان دیگر، اصلا با کسی شوخی ندارید.

برای اینکه هنگام صحبت اقتدار خود را نشان دهید و بر قاطعیت خود در از میان برداشتن موانع تاکید کنید، دست خود را مانند تیغه ی تبر به پهلو، طوری قرار دهید که انگشتان تان به هم چسبیده باشند. سپس با دست تان ضربات محکمی رو به پایین وارد کنید. در این حالت بازو و دست تان مانند ساطور قصابی عمل می کند و وای به حال کسی که سر راه شما قرار گیرد!

وقتی با حرف های کسی مخالف هستید یا او را رد می کنید، انجام حرکت قیچی بسیار مناسب است. هر دو ساعد خود را به حالت ضربدری در جلوی بدن بِبَرید و با دستان تان حرکاتی بر شی رو به بیرون انجام دهید. در این حالت نشان می دهید که خواستار قطع مکالمه اید و دیگر نمی خواهید چیزی بشنوید.

وقتی پسر نوجوانم، مکس، نهایت سعی اش را کرد تا مرا متقاعد کند به او اجازه دهم تنهایی به دور دنیا سفر کند، نظرم به هیچ عنوان عوض نشد. بحث های پر شور او با فهم مادرانه ی من مقابله می کرد.

نه تنها به حرف هایم به او “نه” گفتم، بلکه همه ی حرکاتم پیشنهاد او را رد می کرد. وقتی داشتم حرکت قیچی را هم زمان با تکان دادن انگشتانم انجام می دادم، دخترم کریستینا در حالی به بحث ما وارد شد که کف دستانش را رو به پایین گرفته و با حالتی آرامش بخش دستانش را بالا و پایین می آورد. این کار او باعث شد تنش بین ما کمتر شود و کمی آرام تر شویم.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن