روز خود را با عشق به زندگی سپری کنید

روز خود را با عشق به زندگی سپری کنید
مجموع 5 از 1 رای

عشق به زندگی

روز خود را با عشق به زندگی سپری کنید

با تسلط کامل بر انجام این روش، ما یکی از بزرگ ترین الگوهای انسانیت می شدیم. دقیقا همانند معصومین و قدیسین که به انسانیت خدمت کردند. با وجودی که تسلط بر این روش مشکل است؛ اما برای دستیابی به آن هر تلاشی ارزشمند است.

حکمت نهفته در این روش ساده است. در طی روز به دفعات اهمیت زندگی با عشق را بعنوان بالاترین اولویت به خود یادآوری کنید. بدین ترتیب، وقتی مورد مهم تر از عشق در زندگی شما وجود نداشته باشد، معجزه ای در زندگی شما رخ می دهد.

“مسائل بی اهمیت” در حد خود در نظر گرفته می شوند و فرد از زیبایی و شادی زندگی آگاه می شود. هر روز از زندگی روزمره ی ما کیفیتی عالی پیدا می کند و ما مهم ترین واقعیت زندگی را تجربه می کنیم.

“روز را با عشق شروع کنید” یعنی هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید، قلب خود را بگشایید و تصمیم خود را در مورد دوست داشتن همه جنبه های زندگی به خود یاآوری کنید. “روز را با عشق سپری کنید” یعنی انتخاب و اعمال شما از تصمیم تان مبنی بر اینکه دوست بدارید، صبور و مهربان و آرام باشید، سرچشمه می گیرد.

کلیه ی امور را در حد اهمیت خود بررسی کنید و از آن یک مورد شخصی نسازید و بیش از حد درگیر مسائل نشوید. پس به خود و دیگران اجازه دهید که قدری ناکامل باشید و نواقص هم داشته باشید و بیش از حد پیشنهاد و انتقاد نکنید. سپری کردن روز با عشق یعنی تلاش کنید که سخاوتمند باشید و از بقیه تعریف کنید و متواضع و صادق باشید.

“روز را با عشق به پایان ببرید” یعنی لحظاتی از روز را به یادآوری و سپاس گزاری اختصاص دهید. شاعد دعا، تامل و تفکر کنید یا به روزی نظر بیندازید که سپری کرده اید و در حین مرور روز سپری شده، متوجه شوید که هدف زندگی و عشق با اعمال و انتخاب های شما به خوبی هماهنگ شده اند.

شما این کار را انجام نداده اید تا امتیاز کسب کنید یا به خود سخت بگیرید، بلکه صرفا برای تجربه ی آرامش تام با هدف دوستی و شناخت فضاهایی چنین کردید که فردا با عشق بیشتری در آنها عمل کنید.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن