راه های مدیریت زمان

راه های مدیریت زمان
به این مقاله امتیاز دهید

مدیریت زمان
راه های مدیریت زمان

مدیریت زمان پایه ی اصلی داشتن یک زندگی منظم و دقیق است. اگر بتوانید بیاموزید چگونه به شکل صحیح وقت تان را مدیریت کنید، می توانید کارآیی بیشتر و احساسی بهتر نسبت به خودتان داشته باشید و به تمام هدف های زندگی تان برسید. تفاوت میان مردم موفق و ناموفق استفاده است که از وقتشان کرده اند!
برای وقتتان برنامه ریزی کنید
مهمترین راه حل ساماندهی وقت این است که برای اوقات فراغت تان از قبل برنامه ریزی کنید. از یک برنامه ریز کاغذی یا الکترونیکی برای ثبت قرار ملاقات های کاری تان استفاده کنید و برای تمام کارهایی که طی روز انجام خواهید داد، یک برنامه ریزی دقیق طراحی کنید. هر روز صبح تمام کارهایی را که لازم است انجام دهید، در آن برنامه ریزی بنویسید.

پس بهترین نحوه ی عملکرد را برای کامل شدن کارهایتان در نظر بگیرید. به این ترتیب هرگز کاری عقب نمی افتد یا فراموش نمی شود. اگر کاری را تمام نکردید، آن را به فهرست کارهای فردا، منتقل کنید. در پایان هر هفته چند ساعتی را به برنامه ریزی برای هفته ی آینده اختصاص دهید. برنامه ریزی زمانی برای انجام هر یک از کارها، میزان درآمد به دست آمده، رفتن سر قرار ملاقات ها و مانند اینها، لازم و ضروری است.

همچنین مقداری از این زمان را برای خودتان کنار بگذارید تا بتوانید از چیزهایی که اطرافتان وجود دارند، نهایت استفاده را ببرید. یک دفترچه ی یادداشت یا سالنامه برای خود تهیه کنید. سعی کنید این دفتر به قدری زیبا باشد که از حمل آن لذت ببرید و در ضمن قابل حمل نیز باشد و استفاده از آن آسان باشد.
استفاده های بهینه ی بیشتری از این دفترچه بکنید.

بر تعلل و تنبلی غلبه کنید
تعلل و تنبلی از مهم ترین چیزهایی است که می تواند وقت تان را به خطر بیندازد. به خاطر داشته باشید، هرگز نمی توانید کاری را که آغاز نکرده اید تمام کنید. چه بخواهید یا نخواهید باید بعضی کارها را انجام دهید. اگر تعلل و تنبلی از مشکلهای شماست، طرز تفکرتان را تغییر دهید. از این روشها کمک بگیرید: به جای این که کاری را نیمه کاره گوشه ای رها کنید، سعی کنید هر چه سریع تر آن را تمام کنید، دیگر از دست آن خلاص می شوید و می توانید به دنبال کاری بروید که دوست دارید. در ازای انجام هر کاری برای خود پاداش در نظر بگیرید، فقط در صورتی که آن کار را تمام کردید، می توانید به آن پاداش برسید.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن