رابطه مستقیم انضباط فردی و موفقیت شخصی

رابطه مستقیم انضباط فردی و موفقیت شخصی
مجموع 4.8 از 4 رای

انضباط فردی و موفقیت شخصی

رابطه مستقیم انضباط فردی و موفقیت شخصی

موفقیت شما در زندگی بیشتر به شخصیت تان بستگی دارد تا کارهایی که انجام میدهید یا چیزهایی که کسب می کنید. ارسطو می گوید: «هدف نهایی زندگی، رشد شخصیت است.» در ادامه یاد خواهید گرفت که چگونه انضباط را در خودتان ایجاد کرده و برای اینکه به یک فرد عالی تبدیل شوید، از آن استفاده کنید. خواهید آموخت که چطور عزت نفس، احترام به خود و غرور فردی بیشتری در خود ایجاد کنید. و اصولی را که برای برتری ضروری هستند یاد خواهید گرفت و خواهید آموخت که چگونه از آنها در ساخت شخصیت خودتان استفاده کنید.

افلاطون می گوید : «اولین و بهترین نوع پیروزی، غلبه بر خود است.»

چرا بعضی از مردم بسیار بیشتر از دیگران در زندگی فردی و حرفه ای شان موفق می شوند. این سوالات ذهن بعضی از بهترین انسان ها را در طول تاریخ به خود مشغول کرده است. بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ سال پیش ارسطو گفت که هدف نهایی زندگی انسان شادی است.

اوگفت سوال بزرگی که تک تک ما باید به آن پاسخ بگوییم این است: «چطور باید زندگی کنم که شاد باشم؟» توانایی شما در پرسیدن این سوال و پیدا کردن پاسخ صحیح آن و سپس عمل کردن به پاسخی که برای آن پیدا کرده اید، در تعیین اینکه آیا به شادی می رسید یا خیر و اینکه چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

پاسخ دادن به این سوال را با تعریف شخصی خودتان آغاز کنید. شما موفقیت را چطور تعریف می کنید؟ اگر می توانستید یک عصای سحرآمیز را در هوا بچرخانید و زندگی تان را از هر لحاظ کامل کنید زندگی تان چه شکلی پیدا می کرد؟

زندگی ایده آل خود را تعریف کنید

اگر تجارت، کار و شغل تان از هر لحاظ ایده آل بود چه شکلی داشت؟ در این صورت شما در حال انجام چه کاری بودید؟ برای چه نوع شرکتی کار می کردید؟ چه سمتی داشتید؟ درآمدتان چقدر می شد؟ برای چه آدمهایی کار می کردید؟ و مهم تر از همه اینکه برای ایجاد این کسب و کار ایده آل و کامل لازم بود چه کارهایی انجام بدهید؟ اگر زندگی خانوادگی تان از هر لحاظ کامل بود چه شکلی داشت؟

در کجا و چطور زندگی می کردید؟ روش زندگی تان چطور می شد؟ دوست داشتید با اعضای خانواده تان چه روابطی داشته باشید و چه کارهایی بکنید؟ اگر هیچ محدودیتی نداشتید و می توانستید یک عصای سحرآمیز را در هوا بچرخانید و به آرزویتان برسید، زندگی خانوادگی فعلی تان را از چه لحاظی تغییر می دادید؟

کار مورد علاقه خودتان را انجام بدهید

” یک تعریف مشهور از موفقیت این است: «توانایی زندگی کردن به شیوه خود و انجام دادن کارهایی که دوست دارید انجام بدهید با افرادی که خودتان انتخاب می کنید و در موقعیت های مورد علاقه خودتان.»

” در هر مورد وقتی «موفقیت» را از نظر خودتان تعریف می کنید متوجه خواهید شد که برای خلق زندگی ایده آل تان باید چه کارهایی را بیشتر یا کمتر انجام بدهید. و بزرگ ترین چیزی که مانع از حرکت شما به سمت رویاهایتان می شود معمولا بهانه های مورد علاقه و عدم برخورداری از انضباط فردی است. این طور نیست که شما ندانید چه کار باید انجام بدهید بلکه انضباط لازم را ندارید تا خودتان را چه بخواهید و چه نخواهید به انجام کاری که باید انجام بدهید ملزم کنید.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن