دست کشیدن به سر

دست کشیدن به سر
مجموع 5 از 2 رای

دست کشیدن به سر

دست کشیدن به سر

سر حساس ترین و آسیب پذیرترین بخش بدن است که مهم ترین ارگان های حسی بدن در آن قرار دارند. دست قسمتی از بدن است که می تواند بیشترین آسیب را به شخص دیگر برساند. دست کشیدن به سرِ فرد مقابل حرکتی صمیمانه است که اعتماد و پیوند عمیق بین دو فرد را نشان می دهد. با لمس فرد دیگر، تسلطی را که بر او دارید نشان می دهید.

کشیش ها و دیگران سران مذهبی به نشانه ی قدرت های الهی دست خود را بر سر شخص متضرع می گذارند. بوسیدن سر شخص دیگر شیوه ای برای ابراز حمایت و تایید است. از آنجا که این حرکت یک طرفه است این مفهوم را می رساند که فرد آغازگر موقعیت بالاتری نسبت به فرد دریافت کننده دارد.

تایید و تشویق با تکان دادن سر

سر تکان دادن حرکتی است که تقریبا در همه جای جهان قابل مشاهده است و متداول ترین و واضح ترین حرکت سر محسوب می شود. این حرکت به ظاهر ساده، معانی متفاوتی را می رساند. سر تکان دادن علاوه بر اینکه علامت تایید، موافقت، تصدیق یا رضایت است، بعنوان نشانه ای برای فهم و شناخت و درک و تشویق نیز به کار می رود.

زبان بدن، جلوه ی ظاهری احساسات و عواطف شماست یا به تعبیری عامیانه، بدن شما آنچه را که در درون تان می گذرد، منعکس می کند. برای مثال اگر احساس خوب و مثبتی داشته باشید هنگام صحبت کردن سرتان را تکان می دهید.

اگر می خواهید در حالی که زیاد سر حال نیستید جوِ مثبتی را در اطراف خود ایجاد کنید، سرتان را عمدا به بالا و پایین تکان دهید و ببینید چه اتفاقی می افتد. از خوشحالی در پوست خود نمی گنجید. به بیان ساده تر، اگر عمدا سرتان را به بالا و پایین تکان دهید، احساسات مثبتی را در خود ایجاد می کنید. اینها همه نتیجه ی وجود رابطه ی علت و معلولی است.

سر تکان دادن حرکتِ خوشایندی است. اگر در برابر کسی سر تکان دهیم او نیز متقابلا سرش را تکان می دهد. حتی اگر طرف مقابل با صحبت های شما موافق نباشد، این کار را انجام می دهد. همچنین سر تکان دادن رمز اصلی ایجاد تفاهم و جلب توافق و حمایت دیگران است.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن