خوشبختی مستلزم داشتن هدف است

خوشبختی مستلزم داشتن هدف است
مجموع 5 از 1 رای

خوشبختی مستلزم داشتن هدف است

خوشبختی مستلزم داشتن هدف است

ارل تایتینگل معتقد است: “خوشبختی مستلزم داشتن یک ایده آل یا یک هدف است.”

شما وقتی احساس رضایت دارید که پیشرفت کنید و قدم به قدم به چیزی که برای تان مهم است نزدیک شوید. هدف ها به شما احساس معنا و منظور و مقصود می دهند. هدف ها به شما مسیری را نشان می دهند. وقتی به جانب هدف های تان حرکت می کنید، شادمان تر و قدرتمندتر هستید. احساس می کنید انرژی بیشتری دارید، موثرتر هستید.

احساس می کنید صلاحیت بیشتری دارید و در زندگی مطمئن تر قدم بر می دارید. با هر قدمی که به سوی هدف تان بر می دارید، بیشتر به این باور می رسید که می توانید هدف های بزرگ تری را برای زندگی خود در نظر بگیرید و به آن برسید.

امروز در مقایسه با گذشته، مردم بیشتر از تغییر می ترسند و درباره ی آینده نامطمئن هستند. یکی از بزرگ ترین امتیازات هدف گذاری این است که هدف سبب می شود تا شما جهت تغییر در زندگی خود را کنترل کنید. داشتن هدف به شما امکان می دهد تا مطمئن گردید که تغییرات زندگی شما در جهت خواسته و علاقه ی شما شکل می گیرند و بوجود می آیند. ارسطو معتقد بود که هر اقدام انسان به شکلی هدفمند است.

شما تنها زمانی شادمان هستید که به سمت خواسته ی خود به حرکت در می آیید. بنابراین سوال مهم این است که هدف های شما کدامند؟ امید دارید به کجا برسید؟ در پایان روز دوست دارید چه دستاوردی داشته باشید؟

روشن و شفاف بودن در هدف همه چیز است

شما همین حالا در خود به توانمندی ای تجهیز هستید که می توانید به هر هدفی که برای خود تعیین می کنید، برسید.بزرگ ترین مسئولیتی که در قبال خود دارید این است که تا حد امکان وقت صرف کنید تا دقیقا بدانید که چه خواسته ای دارید و چگونه به بهترین شکل می توانید به خواسته ی خود برسید. هر چه در باره ی هدف های تان علم و اطلاع بیشتری داشته باشید، بیشتر می توانید از توانمندی خود برای رسیدن به این هدف ها استفاده کنید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن